105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 marca 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1674465783

Zatrudniła nielegalnie 95 cudzoziemców


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze skontrolowali jedną z firm zajmującą się pośrednictwem pracy. Firma mająca wprawdzie swoją siedzibę w Warszawie, zatrudniła w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu jaworskiego 95 cudzoziemców między innymi obywateli Białorusi, Gruzji, Kolumbii, Kuby, Meksyku, Ukrainy i Wenezueli.
Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że praca cudzoziemcom powierzona została przez pracodawcę wbrew obowiązującym przepisom. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do podjęcia zatrudnienia takich jak oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy czy też zezwolenia na pracę. Pracodawca nie zadbał również o sporządzenie z pracownikami umów o pracę.
Wobec właścicielki firmy zatrudniającej cudzoziemców z naruszeniem prawa, funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wystąpili do sądu z wnioskiem o jej ukaranie. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do tego wniosku i za popełnione wykroczenia nałożył na nieuczciwego pracodawcę karę grzywny.