105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1679478720

Dolnośląskie Centrum Sportu nagrodzone


Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w uroczystości reprezentowali marszałkowie Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj.

- Dolnośląskie Centrum Sportu to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce, ale i w Europie. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych. To miejsce tworzą wspaniali ludzie, którzy budują taką atmosferę, że chce się tam wracać - mówi marszałek Tymoteusz Myrda.

Otwarte we wrześniu 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dzięki czemu obiekt miał pełne obłożenie przez cały sezon zimowy. Od początku jego funkcjonowania odbyło się tu już 11 imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Na miejscu trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich młodzież i dzieci, które korzystają z dostępnych na miejscu strzelnicy czy basenu w ramach zajęć edukacyjnych. DCS zrzesza również młodych sportowców. W ramach utworzonej niedawno grupy #Team Polana najbardziej utalentowane osoby mogą przygotowywać się do zawodów sportowych na terenie Centrum bezpłatnie. Teraz obiekt doceniono podczas prestiżowej gali Sport Biznes Polska 2022. Nagrodę dla DCS-u odebrał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

W sporcie, żeby osiągnąć sukces czasami trzeba długo czekać i ciężko pracować. Polana Jakuszycka długo czekała na ukończenie, ale liczba nagród - w tym dzisiejsza - pokazuje, że ten wysiłek był tego wart. Dziś oczy sportowej Polski zwrócone są na Dolny Śląsk - dodaje Krzysztof Maj członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Podczas gali w warszawskim hotelu Hilton zostały przyznane statuetki w 16 kategoriach. Dużym wyróżnieniem była również nagroda dla najlepszego samorządu sportowego, którą otrzymało dolnośląskie miasto Lubin. Nagrodę w tej kategorii wręczał Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

Zdjęcia