105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 czerwca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1679911380

Zdetonują bomby

Od rana w lesie raszowskim pracują saperzy z Bolesławca. Przypomnijmy ze w sobotę znaleziono w tej okolicy, niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej.


Od rana w lesie raszowskim pracują saperzy z Bolesławca. Przypomnijmy ze w sobotę znaleziono w tej okolicy, niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Teren został ogrodzony a droga z Raszowa do Wieściszowic zamknięta.

Akcję wydobywania niewybuchów utrudnia padający śnieg i niska temperatura powietrza oraz to, że część z granatów moździerzowych leży w wodzie. Tutaj z pomocą przyszli strażacy z PSP w Kamiennej Górze którzy pompują wodę z rowu i zabezpieczają teren. Przez kilka dni, w lesie czuwali policjanci i strażnicy leśni. Jak nam powiedział chorąży Mazur, prace potrwają do późnego popołudnia, bowiem trzeba będzie przeszukać teren wykrywaczami, podjąć te już znalezione przedmioty i zabezpieczyć. Nie wykluczone, że duża część z pocisków artyleryjskich, granatów moździerzowych oraz zapalników trzeba będzie zdetonować na miejscu, bo stwarzają realne zagrożenie wybuchu nawet dla specjalistów. Policja prosi o niezbliżanie się do okolicy lasu za Raszowem.