105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2023 - wtorek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2023 - wtorek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1680084180

Starostwo kupuje od Szczawna starą szkołę


600 tysięcy złotych zapłaci Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu gminie Szczawno-Zdrój za zabytkowy budynek szkoły przy ulicy Bocznej, będący częścią Zespołu Szkół Ceramicznych. Po remoncie będzie uczyła się tam młodzież z orzeczeniami specjalnego wsparcia w procesie edukacji. Zanim to się jednak stanie trzeba wydać majątek.

 Jak powiedział starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski w budynku, w którym co prawda uczą się dziś dzieci, musi zostać przeprowadzona gruntowna modernizacja. Ekipa budowlana wejdzie tam tuż po zakończeniu roku szkolnego .

To pochłonie gigantyczne pieniądze. Budynek wymaga osuszenia, a kanalizacja gruntownej przebudowy. Szacuje się, że koszt tych prac przekroczyć może milion złotych. 
Jak zapewnia starosta po zakończonym remoncie w budynku prowadzone będą zajęcia w klasach specjalnych. 

A takich dzieci w dobie propandemicznej, przybywa lawinowo, powiedział mi starosta Kwiatkowski. Tak jak powiedziałem, prace rozpoczną się tuż po wakacjach. Przed starostwem jeszcze cały ciąg procedur administracyjnych związanych z kupnem i przejęciem nieruchomości. Kiedy dzieci wejdą do nowo wyremontowanej szkoły? Tu termin poznamy dopiero w okresie wakacji.