105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 lipca 2022 - piątek | Imieniny: Haliny, Mariana, Marcina
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 lipca 2022 - piątek | Imieniny: Haliny, Mariana, Marcina

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
01 lipca 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

31-01-2021 | 14:01

Będzie zwolnienie z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu?

Radni klubów Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców zgodzili się na wspólny, jednobrzmiący projekt uchwały w tej sprawie


Prezydent Andrzej Duda podpisał dokumenty, które dają samorządom lokalnym możliwość zwolnienia, rozłożenia na raty należności z tytułu opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W wyniku osiągniętego porozumienia międzyklubowego radni klubów Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych Samorządowców w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry, zgodzili się na wspólny, jednobrzmiący projekt uchwały w tej sprawie. Mówi Hubert Papaj przewodniczący klubu radnych Bezpartyjnych Samorządowców który pierwszy złożył projekt w tej sprawie a potem przystał na propozycję Koalicji Obywatelskiej by po drobnej korekcie był to projekt wspólny.

- zwalnia się przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w punktach sprzedaży6 z konieczności opłaty drugiej raty wnoszonej w terminach do 31 maja 2021 i 30 września 2021 r.

- zwraca się środki wniesione przez przedsiębiorców z tego tytułu, jakie zostały przez nich wpłacone w ustawowym terminie do 31 stycznia 2021.

Decyzja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze 5 lutego podczas sesji

To wszystko oznacza, iż w budżecie Miasta zabraknie pieniędzy z tego tytułu na wydatki wcześniej zaplanowane, a które miały być finansowane z tego źródła. Rada Miejska dokona odpowiednich korekt w budżecie na 2021 rok po przedstawieniu pełnych skutków finansowych takiego zwolnienia.