105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1600433807

Betonowe płyty na końcu nowej ścieżki rowerowej

Ładna nowa trasa rowerowa, niestety końcówka jak niedokończona


W Jeleniej Górze dobiegają końca prace przy budowie blisko 5- kilometrowej asfaltowej ścieżki rowerowej między ulicą Wolności, tuż za bazą MZK a osiedlem Czarne przy tzw. 'Balatonie'. Odcinek zepnie istniejące już euroregionalne trasy rowerowe: ER 2 Liczyrzepa i ER 6 Dolina Bobru. Wartość inwestycji to blisko 1,4 miliona złotych. Początek trasy jest przy ul. Cinciały a dalej przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do osiedla Czarne. Formalnie ścieżka ma być oddana do użytku na przełomie września i października ale rowerzyści już z niej korzystają.
Niestety ostatni około 200 m fragment naprawdę fajnej rowerowej trasy, na dojeździe do Osiedla Czarne wygląda jak niedokończony i wiedzie starymi betonowymi płytami po których jazda nie jest wielką frajdą. Dlaczego tak jest o tym Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

W uzupełnieniu dodajmy, że w końcowej fazie trasa prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej. Tam przewidziano budowę sygnalizacji świetlnej z wideo detekcją, która pozwoli użytkownikom na przekroczenie ul. Sudeckiej i włączenie się do drogi rowerowej w kierunku Karpacza i centrum miasta.