105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
29 września 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-02-2021 | 11:02

Dlaczego zakaz wjazdu w Nowowiejską z Alei Wojska Polskiego?

Od wczoraj duże zmiany w organizacji ruchu związane z oddaniem części Alei Wojska Polskiego ale ku zdziwieniu kierowców nie można wjechać w ulicę Nowowiejską


Od wczoraj mamy duże zmiany w organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego i pobliskich ulicach w centrum Jeleniej Góry.
Najważniejsze z nich to takie że ruch pojazdów z kierunku Zabobrza do ulicy Wolności odbywa się Al. Wojska Polskiego na odcinku do Armii Krajowej jako ruch dwukierunkowy.
Natomiast na odcinku od Armii Krajowej do ul. Matejki jako ruch jednokierunkowy z możliwością skrętu w ulicę Sudecką, ale tylko w lewo w kierunku Karpacza. Przywrócony został ruch dwukierunkowy na ul. Okrzei do ul. Pocztowej.
Wrócił też ruch dwukierunkowy na całej długości ul. Klonowica. Wjazd w Al. Wojska Polskiego z ul. Nowowiejskiej jest możliwy w obu kierunkach. Ale ku zdziwieniu kierowców nie można wjechać w ulicę Nowowiejską. Trzeba wykonać objazd Kochanowskiego i Bartka Zwycięzcy i dopiero możne wjechać w Nowowiejską przy Uniwersytecie Ekonomicznym. O powody tej decyzji zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezarego Wiklika.

Ciężko przyjąć te wyjaśniania zważywszy, że dotychczas autobusy skręcały z Nowowiejskiej w Bartka Zwycięzcy przy ruchu dwukierunkowym. Poza tym Aleja Wojska Polskiego szersza niż teraz nie będzie. Powstaje więc pytanie czy aby wjechać w ulicę Nowowiejską trzeba będzie zamknąć tam ruch dla autobusów i większych pojazdów.