105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-08-2018 | 21:08

Do Zamku Książ Kolejami Dolnośląskimi... o 30% taniej


W samym środku sezonu wakacyjnego Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały porozumienie o współpracy, dające turystom odwiedzającym Wałbrzych możliwość zaoszczędzenia nawet 30% kosztów podróży. Jak to możliwe?

Oszczędzić można kupując bilet w dwie strony, a przy powrocie legitymując się biletem wstępu do Zamku Książ. W przypadku jego braku konduktor doliczy odjęte początkowo 30% ceny. To pierwsze takie porozumienie w historii dolnośląskiego przewoźnika:Wałbrzych, a przede wszystkim leżący na jego skraju Zamek Książ odwiedzają rok rocznie prawdziwe rzesze turystów. Katalizatorem erupcji popularności była rozpalona kilka lat temu gorączka złota związana z poszukiwaniami i legendą Złotego Pociągu.


O tym, że skala rozwoju turystyki w regionie jest olbrzymia świadczą między innymi takie porozumienia jak to pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a Zamkiem Książ. Jak mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, nie bez znaczenie jest też dynamiczny rozwój infrastruktury turystycznej:


Już wkrótce Koleje Dolnośląskie zapukają do drzwi Jeleniej Góry. W rozmowie z naszym reporterem wiceprezes Cezary Pacamaj poinformował o prowadzonych rozmowach w sprawie jeleniogórskiej Doliny Pałaców i Ogrodów.

wałbrzych zamek książ koleje dolnośląskie