
Łącznie w lipcu w ofercie tanich linii będzie już blisko 40 połączeń z Wrocławia, a w sierpniu pojawią się dwa kolejne (Rzym Ciampino i Faro). Od 1 lipca do stolicy Dolnego Śląska powraca też Lufthansa, a 3 lipca LOT uruchamia pierwsze z 13 nowych połączeń wakacyjnych.
Część połączeń europejskich z Wrocławia została odmrożona już kilkanaście dni temu. Linie Wizz Air uruchomiły rejsy do Eindhoven, Oslo Torp oraz do Reykjaviku. W rozkładzie brakowało jednak bardzo popularnych połączeń do najważniejszych metropolii Anglii i Szkocji, a także na Ukrainę.
– Cieszymy się, że do siatki wrocławskiego lotniska wracają bardzo potrzebne kierunki brytyjskie oraz wschodnie. Istotny jest też fakt, że przewoźnicy uruchamiają te najbardziej oczekiwane przez pasażerów połączenia, m.in. na dwa lotniska w Londynie. Rozkład lotów naszego portu oczywiście nadal nie jest jeszcze kompletny, ale wiele wskazuje na to, że liczba rejsów i kierunków będzie się systematycznie powiększać – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Wielkie otwarcie tanich linii
Linie Ryanair przywracają od lipca 9 kierunków brytyjskich, w tym cztery rejsy w tygodniu na lotnisko Londyn Stansted (od sierpnia już sześć), a po dwa do Bristolu, Edynburga, East Midlands (od sierpnia trzy), Leeds Bradford, Liverpoolu i Manchesteru. Raz w tygodniu będzie można polecieć do Glasgow i Newcastle.Wizz Air wznawia trzy kierunki brytyjskie. Na początek uruchamia pięć rejsów w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa do Birmingham i Doncaster Sheffield.
Powracają również połączenia na Ukrainę. Linie Wizz Air uruchamiają trzy rejsy w tygodniu na trasie na lotnisko Kijów-Żuliany, a dwa razy w tygodniu będzie można polecieć do Lwowa oraz do Odessy. Od 23 lipca do listy „odmrożonych” kierunków wschodnich przewoźnik dołoży jeszcze Zaporoże (dwa rejsy w tygodniu).
Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 lipca Ryanair przywraca też połączenie do Palermo na Sycylii. W kolejnych dniach dojdą następne kierunki południowe: Cagliari (Sardynia), Ateny, Malaga, Chania (Kreta), Barcelona Girona, Palma (Majorka), Teneryfa, Alicante oraz Malta.
Powracają międzynarodowe połączenia sieciowe
To również bardzo ważna informacja: od jutra połączenia z Wrocławia ponownie uruchamia Lufthansa. Jako pierwsze powrócą rejsy do Frankfurtu, czyli głównego hubu niemieckiego przewoźnika. Natomiast od 3 sierpnia ma powrócić połączenie do Amsterdamu, obsługiwane przez linie KLM.
– Wraz ze stopniowym przywracaniem ruchu lotniczego w Europie możemy się spodziewać powrotu kolejnych połączeń sieciowych z Wrocławia. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami i będziemy na bieżąco informować o ich planach – dodaje Dariusz Kuś.
Wakacyjny LOT
Od 3 lipca obowiązuje letnia siatka PLL LOT z wylotem z Wrocławia. Podróżni zyskują bezpośrednie rejsy do 13 popularnych europejskich kurortów w 5 krajach: Bułgarii, Włoszech, Grecji, Hiszpanii i Chorwacji. Można polecieć m.in. do Barcelony, Burgas, na Korfu, Santorini, Majorkę, do Rzymu (lotnisko Fiumicino) czy Dubrownika. Bilety na wakacyjne rejsy LOT oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach – już od 99 PLN.
Ponownie startują też czartery
To również wiadomość oczekiwana przez wielu podróżnych. Od lipca z wylotem z Wrocławia dostępne są połączenia czarterowe do czterech krajów: Bułgarii (Varna i Burgas), Albanii, Turcji (Antalya, Bodrum i Izmir) oraz Grecji (Rodos, Zakynthos, Heraklion, Kos, Korfu, Kefalonia). To oznacza, że na początku sezonu wakacyjnego powracają najpopularniejsze kierunki z oferty biur podróży operujących z wrocławskiego lotniska.
Wrocław gotowy. Jak teraz latamy?
Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska jest przygotowane do wznowienia operacji lotniczych na większą skalę. Od lipca zniesiony zostaje limit pasażerów w samolotach, co oznacza, że dostępne są wszystkie miejsca na pokładzie. Bez zmian obowiązują natomiast określone procedury obsługi podróżnych na lotniskach. Wszyscy pasażerowie przed wejściem do terminalu mają mierzoną temperaturę ciała (we wrocławskim porcie odbywa się to metodą bezdotykową), na całym lotnisku obowiązuje też wymóg noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos oraz zasada dystansu społecznego, co oznacza, że trzeba zachować odległość min. 1,5 metra od innych osób.
Port zachęca podróżnych również do częstej dezynfekcji rąk (jest obowiązkowa w lotniskowych sklepach, barach i restauracjach). Regularnie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia w terminalu oraz wszelkie powierzchnie dostępne dla pasażerów. Dodajmy, że osoby towarzyszące podróżnym nie mogą wejść do terminalu (z wyjątkiem opiekunów np. osób niepełnosprawnych).
Szczegółowe informacje na temat nowych procedur obsługi podróżnych na wrocławskim lotnisku: http://airport.wroclaw.pl/2020/05/27/nowe-procedury-obslugi-pasazerow-na-lotnisku-2/
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Dojazd do portu umożliwia także linia autobusowa „106”, oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.