105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Joanny, Zuzanny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Joanny, Zuzanny

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
24 maja 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

21-12-2018 | 09:12

Dziś prokuratorskie zarzuty może usłyszeć Jacek C.. Zatrzymany przez policję burmistrz Boguszowa-Gorc miał przyjąć łapówkę


Samorządowiec ma być doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy dziś przed południem. W środę 19. grudnia 2018 roku około godziny trzynastej został zatrzymany w urzędzie gminy przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od tego czasu śledczy mają 48 godzin na przedstawienie zarzutów i ewentualne skierowane wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj około południa do śledczych trafił materiał zebrany przez wrocławskich funkcjonariuszy. Ze względu na trwające czynności prokuratura nie chciała jednak ujawniać szczegółów sprawy. Śledczy zapoznali się z materiałem i prawdopodobnie podjęli już decyzję czy i jakie zarzuty postawić Jackowi C.. Te mogą dotyczyć przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że burmistrz Boguszowa-Gorc został przyłapany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania łapówki. Tę miał mu wręczyć jeden z przedsiębiorców, który wykonuje inwestycję na zlecenie gminy. Wcześniej miał zawiadomić policję o możliwości korupcji w urzędzie. Nieoficjalnie – mowa o pięćdziesięciu tysiącach złotych.

Śledczy dziś przed południem mają poinformować czy i ewentualnie jakie zarzuty usłyszał samorządowiec. Od tej decyzji będą zależały dalsze kroki, dotyczące między innymi wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Jacek C. rządził w Boguszowie-Gorcach miesiąc. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Kujawę. Wcześniej sprawował funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego.

prokuratura boguszów-gorce