105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-11-2020 | 13:11

Gotowe ponad 50 dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19 w Wałbrzychu

W poniedziałek uruchomiony zostanie tymczasowy oddział dla pacjentów chorych na koronawirusa, zarządzany przez szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.


Dzięki sprawnej współpracy KGHM z Ministerstwem Aktywów Państwowych, Wojewodą Dolnośląskim, Miastem Wałbrzych i Agencją Rezerw Materiałowych gotowych jest już kilkadziesiąt dodatkowych łóżek dla potrzebujących mieszkańców Dolnego Śląska.

Zgodnie z dyspozycją rządu, pod egidą Ministerstwa Aktywów Państwowych KGHM Polska Miedź S.A. zajmuje się organizacją infrastruktury w szpitalach tymczasowych, które będą przyjmować pacjentów covidowych. W porozumieniu z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim wybrane zostały trzy placówki, w których utworzone będą dodatkowe 232 miejsca. Są to placówki w Lubinie, Legnicy i Wałbrzychu.

Tymczasowy oddział covidowy w Wałbrzychu powstał w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro budynku po byłym oddziale pediatrycznym. Przez ostatnie tygodnie trwały prace adaptacyjne i dowożony był sprzęt medyczny. Urządzenia ratujące życie, w tym respiratory dostarczyła Agencja Rezerw Materiałowych.

- Pandemia jest na wszystkich trudnym egzaminem. KGHM jako społecznie odpowiedzialna spółka pomaga na wielu płaszczyznach. Odpowiadamy na zapotrzebowanie i polecenia rządu, działając w myśl naszego firmowego hasła dbamy-pomagamy-chronimy. Przygotowanie łóżek w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to znacząca operacja logistyczna. Będziemy sukcesywnie oddawać kolejne miejsca dla chorych na koronawirusa – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wiceprezes KGHM ds. Rozwoju Adam Bugajczuk dodaje, że miejsca w szpitalu w Wałbrzychu udało się przygotować w naprawdę szybkim tempie. – Wymagało to od wszystkich instytucji ogromnego wysiłku. Jak się okazuje, wspólnymi siłami możemy skutecznie zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Dolnego Śląska – mówi Wiceprezes.

Dziś w Wałbrzychu oddział covidowy przy ul. Batorego przeszedł ostatnie odbiory techniczne. Odbyło się również spotkanie przedstawicieli instytucji zaangażowanych w przygotowanie dodatkowych miejsc. Oprócz Wiceprezesa KGHM Adama Bugajczuka udział w nim wzięli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Już na początku listopada 2020 roku KGHM, w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, uruchomił dodatkowy oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19 oraz z podejrzeniem zarażenia. Szpital może przyjąć ponad 50 pacjentów z Dolnego Śląska.