105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 października 2021 - czwartek | Imieniny: Szymona, Tadeusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 października 2021 - czwartek | Imieniny: Szymona, Tadeusza

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
28 października 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

06-06-2019 | 11:06

Imprezownik - czyli gdzie warto być w nadchodzący weekend!

Zapraszamy do skorzystania z kilku naszych propozycji.


Na początek Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

 

Błyskotliwe dzieła w najbliższy piątek w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze to spotkanie z perełkami twórczości trzech znakomitych kompozytorów epok klasycyzmu i romantyzmu. Solistką wieczoru będzie Małgorzata Wasiucionek, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana skrzypaczka pochodząca z Jeleniej Góry. Zaprasza dyrygent Szymon Makowski:

 

Teraz Teatr im C.K. Norwida w Jeleniej Górze - tu w nadchodzący weekend sztuka pt. "Seks dla opornych"

 

 

Alice i Henry, małżeństwo z dwudziestopięcioletnim stażem, spędza weekend w najmodniejszym w mieście, ekskluzywnym hotelu „L”. Pragną odnaleźć utraconą z czasem dawną namiętność. Ma im w tym pomóc wykradziony przez Alice z biblioteki podręcznik „Seks dla opornych”. Czy rady zawarte w książce pozwolą naszym bohaterom ponownie zbliżyć się do siebie i ugruntować trwałość związku? Odnaleźć na nowo szczęście w małżeńskim pożyciu? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź oglądając sztukę kanadyjskiej autorki Michele Riml „Seks dla opornych”, która oprócz wspaniale nakreślonych komediowych scen z życia małżeńskiego, proponuje również odrobinę refleksji o naturze miłości i nieuchronności przemijania.

Czas trwania: ok. 1 godz. 40 min.

Zapraszamy w piątek i sobotę na godzinę 19.00 oraz w niedzielę na 18.00.

 

W Zdrojowym Teatrze Animacji w sobotę o godzinie 16.00 i niedzielę o 15.00  "Karmelek"

Karmelek to - jak pisze autorka tekstu –
„Piesek. Malutki. Wiejski Kundelek
Lecz jaki słodki!...”

Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.
Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.
„Karmelek” Marty Guśniewskiej zdobył II nagrodę w ubiegłorocznym 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Nasze przedstawienie jest polską prapremierą „Karmelka”.

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Zapraszamy również do kina Lot

 

filharmonia Zdrojowy Teatr Animacji Teatr C.K.Norwida imprezy wydarzenia kino