105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 września 2019 - środa | Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 września 2019 - środa | Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
18 września 2019 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-01-2019 | 08:01

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Jak co tydzień zamieszczamy spis wydarzeń, które będą mieć miejsce w trakcie wolnych weekendowych i nie tylko dni.


Filharmonia Dolnośląska

Karnawał w Filharmonii Dolnośląskiej czas zacząć. Doskonała ku temu okazja już w najbliższą sobotę.

Natomiast 18 stycznia koncert symfoniczny Karnawał efektownych form.

 

Teatr Norwida zaprasza

Polska prapremiera, sprzed 40 lat, farsy Joego Ortona „Co widział kamerdyner” w warszawskim Teatrze Kwadrat – w reżyserii Edwarda Dziewońskiego, ze scenografią Jerzego Rudzkiego – przeszła do legendy jako jedno z najzabawniejszych przedstawień wielu ostatnich dziesięcioleci. Trudno się dziwić, bo spiętrzenie farsowych chwytów osiąga tu poziom doprawdy niespotykany. Wystarczyłoby ich na kilka pozycji tego gatunku. Jest to zatem farsa do kwadratu czy sześcianu bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie – wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi – bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej.  „Kamerdyner”, to, jak by powiedział Gombrowicz, rzecz i dla kucharek, i dla intelektualistów. W cudownie absurdalne dialogi wmontował bowiem autor szereg napomknień, odsyłających do rozmaitych dziedzin nauki (psychoanalizy na przykład), każących co najmniej podać w wątpliwość ich naukowość właśnie.

Reżyserii podjął się aktor Teatru Kwadrat Marek Siudym. – Komentarz wydaje się zbędny.

Cóż, zapraszamy Państwa zatem – – – do kliniki psychiatrycznej.

Spektakl w piątek i sobotę o godzinie 19.00, natomiast w niedzielę zapraszamy na godz. 18.00.

 

Spotkanie z poetą Grzegorzem Nowickim

To wyjątkowe wydarzenie, na które zapraszamy nie tylko miłośników poezji, ale także tych, którzy jeszcze nie zaczytali się w wierszach. Po spotkaniu z Grzegorzem Nowickim i jego twórczością wielu sięgnie po tomik : "Chciałem zostawić ślad na śniegu" (który można będzie zdobyć wraz z dedykacją autora).

Na spotkanie w Domu Gerharta Hauptmanna zaprasza dyrektor placówki.

Poezja jeleniogórzanina to niezwykle emocjonalne podejście do spraw codziennych, życia i przemijania. Pamiętajcie o spotkaniu z poetą i jego wierszami 11 stycznia o 17.17!

 

Zdrojowy Teatr Animacji

a-ta-ymm - na to wyjątkowe przedstawienie zapraszamy w niedziele 13.01.19 o godzinie 16.00.

Znajdujemy się w dziecięcym pokoju pełnym kolorowych klocków. Niektóre z nich grają inne szeleszczą, jeszcze inne same chodzą i łączą się między sobą. Słuchamy patrzymy dziwimy się a świat kreowany na naszych oczach ulega ciągłym przemianom. Są to pierwsze próby poznania i nazwania otaczającego dziecko świata. Świata kształtów, kolorów, dźwięków, emocji i sytuacji.

Sposób budowania działań aktorskich osadzonych wśród dość nieoczywistych kształtów i permanentnego "tu i teraz” to bardzo oryginalna forma zabawy. Dodatkowo z uwagi na możliwości psychomotoryczne małych dzieci, ruch w spektaklu odbywa się w zwolnionym tempie.

Bazę tekstową przedstawienia stanowi utwór Macieja Wojtyszki "Bromba i inni”, ale spektakl bazuje na rytmach, powtórzeniach, muzyczności języka traktowanego alogicznie.

Plan gry i widowni zorganizowany jest na scenie, najmłodsi widzowie siedzą wokół sceny na podłodze na poduszkach, dalszy rząd zajmują opiekunowie dzieci, na krzesłach.

Ostatnim obrazem i zarazem finalną sceną przedstawienia jest spontaniczna interakcja z widownią, kiedy to dzieci zostają wpuszczone na scenę i zaproszone do zabawy wybranymi elementami scenografii, czyli klockami. W przypadku tak młodego widza rola powyższej formy zabawy wydaje się radosną koniecznością.

Zapraszamy serdecznie to pierwsze zetknięcie z Teatrem będzie z pewnością wielkim artystycznym wydarzeniem w życiu Waszego dziecka!!!

To nie jedyne przedstawienie w najbliższych dniach. W piątek o godz. 9.00 i 11.00 Karmelek a w sobotę o 19.00 Zielona Gęś czyli najmniejszy teatrzyk Świata.

 

Muzeum Karkonoskie

Ekspozycję prezentującą dzieje najważniejszego okresu w historii odrodzonej Polski można oglądać w Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze. Na ekspozycji znalazły się cenne zabytki. m.in. szabla generała brygady Władysława Jaxa-Rożena, legionisty, uczestnika walk o Lwów w listopadzie 1918 r. , mówi Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

 

Zapraszamy również na piątkowe spotkanie w Muzeum Karkonoskim.

Rzeźba- Poezja- Muzyka Ryszarda Zająca w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Spotkanie autorskie z obchodzącym w tym roku 50 - lecie pracy twórczej, artystą odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16- tej. Wiersze z wydanego z okazji jubileuszu albumu czytał będzie Jacek Grondowy, aktor teatru Norwida, mówi Ryszard Zając

Wystawę rzeźb Ryszarda zająca można oglądać w Muzeum Hauptmanów w Szklarskiej Porębie do 15. stycznia

 

 

 

Kino Lot

1-12.01.2019 i 14-17.01.2019
Tytuł Produkcja Godzina
Zabawa zabawa Polska 16:00, 20:00
Władca Paryża Francja 18:00
13.01.2019
Tytuł Produkcja Godzina
WOŚP- Zimna wojna (wstęp za serduszko) Polska 16:30
Władca Paryża Francja 18.00
Zabawa zabawa Polska 20:00
Cena biletów: 2D: 16zł, 14zł, 3D: 21zł, 18zł
Tanie czwartki: 2D:11 zł, 3D:16 zł DKF/FKS: 10 zł
 
 
W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poniżej link do informacji ze spisem wydarzeń w regionie.