105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-09-2019 | 08:09

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Poniżej polecamy Waszej uwadze kilka wydarzeń tego weekendu


Wyjątkowym koncertem zainauguruje nowy sezon artystyczny Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Już dziś melomani będą mogli wysłuchać trzech dzieł wielkich kompozytorów. W jednym z nich partię solową wykona skrzypek na autentycznym instrumencie Stradivariusa, mówi Tomasz Janczak, dyrektor jeleniogórskiej Filharmonii.

"Gitara i inne demony młodości”, to powieść pokoleniowa o dorastaniu w cieniu muzyki rockowej i marzeniach o graniu takiej muzyki. Jej autorem jest Bogusław Chrabota, człowiek o wielu pasjach, który spotka się czytelnikami Książnicy Karkonoskiej w najbliższą sobotę, mówi Marcin Zawiła, dyrektor książnicy.

Na otwartym sercu, komediowy spektakl o naszym zdrowiu, o chorobach i o szpitalnej rzeczywistości wraca na deski Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Na muzyczno - satyryczne przedstawienie inspirowane twórczością cenionego lekarza, poety , miłośnika gór i podróżnika - Kazimierza Pichlaka. Zapraszają w piątek o godz. 19- tej Diana Jonkisz i Rafał Ksiądzyna, aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji.

Natomiast w niedzielę o godz. 16- tej Zdrojowy Teatr Animacji przygotował niespodziankę dla młodszych widzów. 'Karius i Baktus', to historia o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy.

Już w najbliższą niedzielę Gmina Bolesławiec zaprasza na pierwszy rajd rowerowy, po nowo wybudowanej ścieżce o łącznej długości 62 km. Część trasy rowerowej została wybudowana na byłej linii kolejowej, na której ostatni raz pociąg pasażerski przejechał 43 lata temu. Mimo zakończenia zapisów na rajd w formie elektronicznej, organizatorzy zapraszają jeszcze do zapisów na linii startu w godzinach od 8.00 do 10.30. Dla wszystkich uczestników gwarantowane są pakiety startowe oraz darmowy posiłek. Rajd będzie miał długość 25 km - mówi Andrzej Dutkowski, wójt gminy Bolesławiec.

 

'Czas Wojny Czas Honoru' to tytuł koncertu jaki odbędzie się jutro w Bolesławcu w Bazylice Maryjnej z okazji 80. Rocznicy napaści Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę. 
Wśród wykonawców swoje walory wokalne, konferansjerskie, muzyczne zaprezentują nam między innymi: Ewa Dałkowska, Jerzy Zelnik, Paulina Boreczko, Tomasz Krajewski, Michał Ziemak. Zaprasza wiceminister edukacji, poseł ziemi jeleniogórsko-legnickiej Marzena Machałek.


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zaprasza do lasu w mieście. Na Wyspie Słodowej będzie można poczuć się jak na łonie natury. Leśnicy na stoiskach edukacyjnych pokażą, jak się dba o las, co w nim rośnie, jak zasadzić własne drzewko. Opowiedzą też o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie. Na Święcie Przyjaciół Lasu będzie leśny survival, maszyny leśne i pokazy psów myśliwskich. Całość zaczyna się o godzinie 11. Mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów współorganizator przedsięwzięcia.

 

Kino Lot zaprasza

 

Szczegółowy spis wydarzeń w linku poniżej 

Plik PDF