105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

14-12-2018 | 08:12

Kilkadziesiąt tysięcy złotych za naprawę wozu strażackiego


Pogięta kabina kierowcy, połamane lusterko, nadkola, uszkodzone elementy jezdne i agregat podający wodę – wałbrzyska straż pożrna zapłaci kilkadziesiąt tysięcy złotych za naprawę wozu bojowego, który 1-go grudnia wywrócił się podczas dojazdu na miejsce zdarzenia.  Mówi rzecznik wałbrzyskiej straży pożarnej Tomasz Kwiatkowski:

Strażacy jechali do kolizji dwóch aut. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia, na drodze o duzym nachyleniu auto straciło przyczepność. Żeby uniknąć zderzenia i potrącenia osób dowódca i kierowca podjęli decyzję o wjechaniu do biegnącego wzdłuż drogi rowu. Auto wywróciło się

Wałbrzyscy strażacy zaczynają mieć problem ze sprzętem. Drugie tego typu auto także znajduje się w serwisie.

Przypomnijmy. 1 grudnia jadący do kolizji dwóch samochodów osobowych wóz strażacki na drodze o dużym nachyleniu i bardzo silnym oblodzeniu stracił przyczepność. Przez kilkaset metrów wóz bojowy staczał się bezwładnie w stronę stojących pojazdów: uszkodzonych w kolizji, karetki pogotowia oraz osób poszkodowanych.

Dowódca wraz z kierowcą, nie widząc możliwości zatrzymania pojazdu przed stojącą grupą zdecydowali się wjechać do biegnącego wzdłuż pobocza rowu, najprawdopodobniej unikając w ten sposób tragedii.

Wóz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów z jednym kołom w rowie, przechylił się i osunąwszy najpierw na jeden z uszkodzonych pojazdów opadł bokiem na asfalt.

Ze strażakami rozmawiał nasz wałbrzyski korespondent Jacek Zych.

 


wałbrzych straż pożarna