105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-03-2021 | 11:03

Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

528 – tyle kobiet pracuje lub pełni służbę w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. 318 z nich to kobiety w mundurze,


528 – tyle kobiet pracuje lub pełni służbę w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. 318 z nich to kobiety w mundurze, natomiast 210 zatrudnionych jest na stanowiskach cywilnych. Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale stanowią 37 % całej obsady etatowej. Mówi mjr Joanna Konieczniak rzecznik prasowy nadodrzańskich pograniczników.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej – w komendzie Oddziału w Krośnie Odrzańskim  jak i na 11 placówkach SG służbę pełni 1116 funkcjonariuszy, z czego 318 to kobiety. Wśród pracowników cywilnych kobiety stanowią zdecydowaną większość, bo aż 74%. Obecnie w NoOSG zatrudnionych jest 210 pań.

Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale SG są aktywne we wszystkich obszarach Straży Granicznej – pełnią służbę w pionie operacyjno-śledczym, finansowym i logistycznym. Można je zauważyć w kontroli ruchu granicznego, zajmują się także kontrolą legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. Są psychologami, radcami prawnymi, technikami kryminalistycznymi oraz przewodnikami psów służbowych. Panie świetnie sobie radzą również w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

W 11 placówkach Nadodrzańskiego Oddziału SG służbę pełnią 242 kobiety, natomiast w komendzie Oddziału i Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców - 76.

Panie stanowią 26% spośród wszystkich osób zajmujących w NoOSG kierownicze stanowiska. Pełnią funkcję od kierownika zespołu i grupy, przez kierownika sekcji, zastępcy naczelnika, zastępcy komendanta placówki.  

Panie kierują począwszy od Pionu Głównego Księgowe, Wydziałem Operacyjno-Śledczym, Wydziałem Ochrony Informacji, Wydziałem Kontroli, Wydziałem Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej, Wydziałem Techniki i Zaopatrzenia oraz Służbą Zdrowia. W lutym stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu powierzono również kobiecie.  

Wśród 318 kobiet –funkcjonariuszy - 60 to oficerowie. 131 kobiet służy w korpusie chorążych, wśród podoficerów 122 to kobiety, natomiast w korpusie szeregowych mamy 5 Pań.