105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1545122851

Kolejny problem z budową ośrodka na Polanie Jakuszyckiej

Grupa przyrodników zrezygnowała z pracy.


Kolejne kłopoty z realizacją Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonowego na Polanie Jakuszyckiej - z pracy w komisji, która miała opiniować jego budowę zrezygnowała grupa przyrodników. Sprawa jest poważna ponieważ komisja miała zapewnić prawidłowy przebieg inwestycji i właściwe wykorzystanie obiektów w przyszłości. Dodatkowo opinia komisji jest warunkiem zgody przyrodniczej na wybudowanie ośrodka w Jakuszycach. Krzysztof Okrasiński który wraz z innymi przyrodnikami zrezygnował z prac w komisji - mówi, że nie będzie firmował fikcji.

W obliczu zastrzeżeń Przyrodników z Zespołu, dotyczących braku konsultacji czy informacji zapewniamy, że Dolnośląski Park Innowacji i Nauki- inwestor Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu na Polanie Jakuszyckiej, otwarty jest na wszelkie uwagi, sugestie i deklaruje wolę dalszej współpracy. Tak wynika z oświadczenia prezesa DPiN - spółki samorządu województwa dolnośląskiego. Jego pełna treść na naszej stronie.

 

Stanowisko Spółki Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. - inwestora Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu na Polanie Jakuszyckiej,

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (inwestor) przystępując do realizacji projektu rozbudowy Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu na Polanie Jakuszyckiej, otrzymał w październiku 2017 r. decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Wynika z niej, że RDOŚ nie wymaga od DPiN przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia.
RDOŚ nałożył jednak na DPiN obowiązek opracowania analizy warunków organizowania działań sportowo rekreacyjnych na Polanie Jakuszyckiej, koniecznych do zachowania właściwego stanu ochrony przyrody. Niezbędne badania do przygotowania tej analizy DPiN, jako inwestor, ma rozpocząć w momencie uruchomienia inwestycji, a zakończyć dwa lata po jej zamknięciu. Nastąpi to po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy na budowę z głównym wykonawcą, czyli nie wcześniej niż w II kwartale 2019 r.
Spółka DPIN przy współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego, jednak już teraz rozpoczęła przygotowania do podjęcia stosownych badań i analiz. Stąd konsultacje m.in. w gronie członków Zespołu powołanego zarządzeniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego w październiku 2017 r. W skład Zespół ds. opracowania koncepcji ochrony środowiska w obszarze Polany Jakuszyckiej, wchodzi grupa Przyrodników, przedstawicieli RDOŚ, Lasów, Państwowych, Stowarzyszenia Biegu Piastów.
W obliczu zastrzeżeń Przyrodników z Zespołu, dotyczących braku konsultacji czy informacji zapewniam, że DPiN otwarty jest na wszelkie uwagi, sugestie i deklaruje wolę dalszej współpracy.
Zgodnie z zapisami wydanej przez RDOŚ decyzji DPiN wykonał już m.in. nasadzeń zastępczych we wskazanych lokalizacjach (posadzone zostały 4-letnie buki na działkach w Szklarskiej Porębie), w ramach wstępnych prac na Polanie Jakuszyckiej rozebrano stare obiekty i zneutralizowano płyty azbestowo - cementowe. Rozebrano także istniejącą, wadliwie skonstruowaną i rozszczelnioną oczyszczalnię ścieków.Dolnośląski Park Innowacji i Nauki dokłada wszelkich starań, aby inwestycja realizowana była zgodnie ze wszystkimi standardami i normami dotyczącymi ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej.

Prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki
Sebastian Kącki

 

budowa polana jakuszycka polana jakuszyce jakuszyce ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonowego narciarstwo biegowe