105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-06-2020 | 10:06

Nad Stawy Milickie Kolejami Dolnośląskimi

KD wraz ze Stawami Milickimi przygotowały specjalną ofertę.


Podróżowanie Kolejami Dolnośląskimi to doskonała okazja na zapoznanie się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Teraz KD wraz ze Stawami Milickimi przygotowały specjalną ofertę. W ramach jednego biletu podróżni będą mogli dojechać bezpośrednio do Rudy Sułowskiej i podziwiać uroki Doliny Baryczy. Mówi rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

Po zakupie biletu Kolei Dolnośląskich do Milicza, pasażerowie mogą bezpłatnie skorzystać z autobusu, który dowiezie ich z milickiego dworca bezpośrednio do Rudy Sułowskiej. Na jej terenie znajduje się kompleks Stawów Milickich.


Odjazd autobusu z Milicza do Rudy Sułowskiej planowany jest na godzinę 9:00. Natomiast powrotne połączenie, dowożące pasażerów do dworca kolejowego w Miliczu, zaplanowane jest na godzinę 17:20. Z powyższych udogodnień będzie można skorzystać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
- Jako największy przewoźnik w regionie czujemy się w obowiązku, aby mocno oddziaływać na rzecz odbudowy ruchu turystycznego w regionie. Dlatego w tym sezonie będziemy promować perły krajobrazowe i turystyczne Dolnego Śląska i zarazem pokazywać, że w każdy jego zakątek można bezpiecznie dotrzeć naszymi pociągami - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Chcemy przy współpracy z samorządami i instytucjami kultury zachęcić Dolnoślązaków oraz turystów spoza regionu do odwiedzania największych atrakcji województwa, zapewniając przy tym możliwość dojazdu niemal "pod same drzwi" każdej z nich. Współpraca ze Stawami Milickimi to początek większego projektu, który zaprezentujemy w najbliższym czasie - kończy Rodak.

Malownicze stawy z weekendowymi atrakcjami
Stawy Milickie to jedne z najbardziej malowniczych terenów Dolnego Śląska. Kilometry kanałów wodnych i ścieżek rowerowych otoczone są wysokimi drzewami. Podczas spacerów warto wyposażyć się w lornetki, ponieważ teren Stawów Milickich to największy rezerwat ornitologiczny w Polsce.