105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 stycznia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 stycznia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
17 stycznia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

20-12-2019 | 09:12

Nie będzie umowy partnerskiej między Jelenią Górą a miastami Tarnopol i Równe na Ukrainie

Na ostatniej sesji jeleniogórscy radni zdjęli te punkty z porządku obrad. Pomysł wywołał wielkie emocje.


Radny PiS Mariusz Gierus w mediach społecznościowych zaprezentował, jak samorządy tych ukraińskich miast włączały się w świętowanie roku Stepana Bandery, ukraińskiego nacjonalisty, odpowiedzialnego za ludobójstwo na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Ostatecznie po konsultacjach ze środowiskiem kresowiaków zapadła decyzja, że miasto wycofuje się z tego projektu. Będziemy współpracować z ukraińskimi miastami na dotychczasowych zasadach, mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Pomimo głosów nawołujących do pojednania i próby przezwyciężenia trudnej historii, środowisko kresowiaków ma w tej sprawie jednoznaczne stanowisko, mówił Józef Rypiński, radny PiS

Stanowisko prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka w sprawie uchwał dot. propozycji umów z ukraińskimi miastami Równe i Tarnopol.

Kierując się zasadą szerokich, społecznych konsultacji decyzji w sprawach istotnych dla Jeleniogórzan postanowiłem wycofać z porządku obrad Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie możliwości podpisania umów o partnerstwie z miastami Tarnopol i Równe na Ukrainie. Zaważyła szczególnie opinia środowiska Kresowian, uznających, że proces poznawania naszych dwóch społeczności jest ważny i potrzebny, niemniej nie powinno się go przyspieszać formalnymi umowami władz samorządowych.

jelenia góra umowa Jerzy Łużniak Ukraina