105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 marca 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1544606417

Niewybuch we Wrocławiu. Zamknięta jedna z głównych arterii miasta


Aktualizacja, godz. 13.00: 

Służby powoli przywracają ruch na skrzyżowaniu Alei Wiśniowej i ulicy Ślężnej, chociaż utrudnienia wciąż występują. 
 

Aktualizacja, godz. 12.00: 

Saperzy, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli kilkudziesięciokilogramowy pocisk artyleryjski. Jego moc rażenia określono na ok. 300 m. Niewybuch został załadowany do wozu saperskiego. Zostanie wywieziony na poligon i tam zdetonowany. Ulica Ślężna wciąż pozostaje nieprzejezdna.
 

Aktualizacja, godz. 10.50: 

Aleja Wiśniowa i ulica Ślężna zamknięte na odcinku kilkuset metrów. Został wstrzymany ruch pieszych, zamknięto także stację benzynową po drugiej stronie ulicy. 

***

Wczoraj w godzinach wieczornych podczas prac związanych z rozbudową stacji benzynowej przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu natrafiono na pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej niewybuch. Natychmiast przerwano prace i zawiadomiono służby ratunkowe.

Niebezpieczny ładunek znajduje się tuż przy zbiornikach z paliwem zasilających dystrybutory. Od wczorajszego wieczora miejsce zabezpiecza straż pożarna, policja i żandarmeria wojskowa. Na miejsce przyjechał właśnie patrol saperski. Ruch na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Ślężnej został wstrzymany.

Służby  nie wykluczają konieczności zamknięcia większego obszaru miasta. 

Sprawą zajmuje się nasz korespondent Jacek Zych. 

Dolny Śląsk Wrocław saperzy niewybuch ładunek ślężna patrol saperski