105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Piotra, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
29 czerwca 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-03-2021 | 20:03

Nowy klub w Sejmiku Województwa – BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Klub zakładają, Marszałek Cezary Przybylski, w-ce Przewodniczący Sejmiku Marek Obrębalski i członek zarządu Województwa Tymoteusz Myrda


Powołanie nowego kluby to efekt sporu wśród radnych Bezpartyjnych Samorządowców, którzy razem z PiS są w koalicji rządzącej dolnośląskim samorządem.O powstaniu nowego klubu w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego poinformował dzisiaj (17.03.21) późnym popołudniem za pośrednictwem Twittera Marszałek Cezary Przybylski. "W czasie walki z pandemią, negocjacji o wyższe fundusze unijne dla Dolnego Śląska, powinniśmy wspólnie działać dla dobra naszego regionu, a nie skupiać się na niepotrzebnych sporach i prywatnych interesach. Nie chcemy być częścią tych bezsensownych rozgrywek, dlatego też powołujemy nowy klub w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Klub Bezpartyjni i Samorządowcy. Nazwą nawiązujemy do nowo powstałej ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy, która łączy tych, którym bliska jest idea samorządności.
Opowiadamy się za zrównoważonym rozwojem wszystkich części regionu. Jesteśmy za stabilną i rozsądną koalicją, a nie niepotrzebnymi tarciami i przepychankami, dyktowanymi wyłącznie partykularnymi interesami grupy radnych. Dolny Śląsk nie jest niczyim prywatnym folwarkiem. Dolny Śląsk jest wspólnym dobrem Dolnoślązaczek i Dolnoślązaków, którzy obdarzyli nas zaufaniem i których nie możemy zawieść.
Jako Bezpartyjni i Samorządowcy jesteśmy otwarci na dialog, stąd łącznik „i” w naszej nazwie. Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których dobro i rozwój regionu jest sprawą nadrzędną. Wspólnie bądźmy emanacją demokracji, samorządności i bezpartyjności. Dla dobra Dolnego Śląska i jego mieszkańców." Mówi Marek Obrębalski z nowego klubu Bezpartyjnych i Samorządowców.

#dolnyslask #bezpartyjniisamorzadowcy