105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

25-02-2021 | 14:02

„Poławiacze pereł” na scenie, a chór i orkiestra wśród publiczności

Tym razem, po raz pierwszy przy udziale publiczności, chór zaśpiewa zarówno ze sceny, jak i z balkonów, a część orkiestry znajdzie się w strefie widowni.


Opowieść o miłości, przyjaźni i zazdrości, która rozgrywa się na Cejlonie w czasach mitycznych w barwnej oprawie muzycznej i inscenizacyjnej – to propozycja Opery Wrocławskiej na nadchodzący weekend. Tym razem, po raz pierwszy przy udziale publiczności, chór zaśpiewa zarówno ze sceny, jak i z balkonów, a część orkiestry znajdzie się w strefie widowni.

Poławiacze pereł (Les Pêcheurs de perles) Georges’a Bizeta stanowią dosłowną perłę w repertuarze niemalże każdego teatru operowego. Akcja rozgrywa się w malowniczej scenerii wioski rybackiej na Cejlonie. Historia opowiada o miłosnym trójkącie: wódz wioski Zurga oraz myśliwy Nadir zakochują się w pięknej kapłance Leili.

To ponadczasowa opowieść o miłości, zemście i zdradzie. Historia o pożądaniu i tęsknocie. Arię Nadira z I aktu „W pamięci dotąd żywię wspomnienie”/”Je crois entendre encore” nuci niemal każdy wychodząc z sali. – mówi Dyrektor Artystyczny Mariusz Kwiecień, który sam niejednokrotnie występował w Poławiaczach Pereł jako Zurga.

Publiczność, która od 12 lutego może już zasiadać na widowni i oglądać spektakle na żywo czeka jeszcze jedna niespodzianka. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez teatry na czas pandemii, liczba osób na scenie została ograniczona. Z tego powodu chór, który do tej pory znajdował się na scenie, teraz będzie śpiewał również z balkonów, a część orkiestry zagra w lożach.

Potężne brzmienie chóru dobiegające do widzów z balkonów i orkiestra znajdująca się częściowo w strefie widowni to zupełnie inne doświadczenie. Widzowie poczują się niemal otuleni śpiewem i muzyką. Zapewniam, że będzie to niezapomniane przeżycie. – dodaje Mariusz Kwiecień.

Reżyserem spektaklu jest Waldemar Zawodziński (w tej reżyserii opera ta była wystawiona jako superwidowisko w Hali Stulecia w 2013 roku). W głównych rolach wybitni śpiewacy: Léïla – Ewa Majcherczyk; Nadir – Jarosław Kwaśniewski; Zurga – Szymon Komasa, Nurabad – Jakub Michalski. Spektakl zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Paweł Przytocki.

Spektakle odbędą się 26 lutego o godzinie 19 oraz 28 lutego o godzinie 18.