105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

16-07-2018 | 10:07

Pożar w Uzdrowisku. Spłonął dach Szpitala Kardiologicznego w Jedlinie-Zdroju [ZDJĘCIA]

21 jednostek straży pożarnej gasiło pożar dachu, jaki wybuchł w należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, budynku w centrum Jedliny-Zdroju.


21 jednostek straży pożarnej gasiło pożar dachu, jaki wybuchł w należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, niezamieszkałym budynku w centrum Jedliny-Zdroju. Około północy, z nieznanych dotąd przyczyn ogień pojawił się na ostatniej kondygnacji kamienicy. 

 
 
Według relacji świadków obecnych na miejscu ogień błyskawicznie zajął cały dach i rozprzestrzenił się na przylegający doń budynek uzdrowiskowego Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej, z którego strażacy ewakuowali 21 osób: 
 
 
Uszkodzony budynek od kilku miesięcy stał pusty. Po generalnym remoncie miał służyć gościom uzdrowiska. Szpital Kadio
 
 
Budynek był ubezpieczony. Według pierwszych szacunków jego odbudowa może potrwać nawet kilka miesięcy. Na chwilę obecną nie wiadomo co się stanie z kuracjuszami przebywającymi na leczeniu w spalonym szpitalu kardiologicznym. 
 
To już drugi w ciągu kilku miesięcy pożar obiektów uzdrowiska Szczawno-Jedlina. W marcu bieżącego roku doszczętnie spłonął dach w wyznaczonym do remontu Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie Zdroju.   

uzdrowisko pożar straż pożarna jedlina-zdrój