105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1552207746

Pożar w zabytkowej hali spacerowej w Szczawnie-Zdroju


O krok od kolejnej tragedii w Szczawnie-Zdroju. Wczoraj (sobota, 9 marca) około godziny 23  wybuchł pożar w zabytkowej hali spacerowej. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, paliła się drewniana obudowa ściany w miejscu, gdzie dawniej stała scena.

Jak powiedział kapitan Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej Straży Pożarnej strażaków zaalarmowała czujka przeciwpożarowa zainstalowana w oddalonej o kilkadziesiąt metrów dalej, w pijalni wód mineralnych. Kiedy przyjechali na miejsce w ogniem zajęte były już ok. 2m2 drewnianej okładziny jednej ze ścian hali spacerowej. Tylko dzięki dużemu zadymieniu i czułemu systemowi przeciwpożarowemu nie doszło do tragedii.

Dziś rano na miejscu w Szczawnie okoliczności pożaru badała policja. Nieoficjalnie przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa.W tej chwili hala jest sprzątana, z jej terenu usuwane są resztki nadpalonych, drewnianych elementów.

Zdjęcia


pożar szczawno-zdrój