105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-03-2020 | 18:03

Przedsiębiorco, złóż wniosek!

Miasto Zgorzelec wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy.


Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie. Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Pakiet pomocowy, obejmujący przede wszystkim podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportu, to forma wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, zmuszonych do zawieszenia lub bardzo mocnego ograniczenia swojej działalności z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Decyzją burmistrza przedsiębiorcy i usługodawcy mogą wnioskować o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych w okresie od marca do maja włącznie. W uzasadnionych przypadkach będzie także możliwość wystąpienia do burmistrza z wnioskiem o całkowite umorzenie zaległości podatkowych za ten okres.

Z przyczyn formalnych, skorzystanie z wyżej wymienionych ułatwień wymaga złożenia wniosku. Można tego dokonać bez konieczności wizyty w urzędzie, a więc za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub mailem, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można je także przesyłać tradycyjną pocztą. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające brak możliwości zapłaty podatku w wyniku np. spadku obrotów.

Informacji dotyczących podatkowych ułatwień dla przedsiębiorców udziela Wydział Podatków i Opłat pod numerem telefonu (75) 77 59 910 lub 77 59 911.