105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2021 - niedziela | Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Tylko polskie przeboje!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2021 - niedziela | Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Wkrótce podamy więcej szczegółów.                  

Breaking News
26 września 2021 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-06-2020 | 13:06

Roszady w miejskich spółkach

Katarzyna Wierska - Kuberka obejmie stanowisko prezesa „Wodnika”.


Katarzyna Wierska-Kuberka 23 czerwca obejmie stanowisko prezesa PWiK „Wodnik”. Jej dotychczasowe stanowisko wiceprezesa w MPGK zajmie dotychczasowy wiceprezydent Jeleniej Góry Konrad Sikora. Prezydent Jerzy Łużniak gratulował mu w mediach społecznościowych awansu. Wymiana 3 osób w ważnych instytucjach miasta warta by była  szerszego uzasadnienia i konferencji prasowej, które czasami organizowane są z dużo bardziej błahych powodów.

Tutaj były suche komunikaty. SZKODA!

Wojciech Jastrzębski, po 13 latach kierowania firmą, odchodzi na emeryturę. Wojciech Jastrzębski związany  był z „Wodnikiem” od lutego 2007r. Najpierw zasiadał w jego radzie nadzorczej a od czerwca 2007r był prezesem. W tym czasie spółka wydała na inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową około 200 mln zł. Firma należy do najnowocześniejszych w kraju; jest atrakcyjnym pracodawcą, biorącym aktywny udział w życiu jeleniogórskiej społeczności.

- W swoim imieniu, a także w imieniu odchodzącej na emeryturę wiceprezes Barbary Rychter, chciałbym podziękować pracownikom i współpracownikom za wszystkie te dobre dla firmy i Jeleniej Góry lata - mówi Wojciech Jastrzębski.  - Nowej Pani Prezes życzę  samych sukcesów. Uważam, że świetnie sobie poradzi. Jestem o to spokojny, dobrze funkcjonującą firmę przekazuję w dobre ręce.

Katarzyna Wierska-Kuberka od 20 lat zarządza przedsiębiorstwami, związana z przemysłem farmaceutycznym, energetycznym i mieniem komunalnym (sportowe spółki akcyjne i gospodarka komunalna), w tym  dużymi firmami polskimi i zagranicznymi. Przez  ponad 4 lata była wiceprezesem Elektrociepłowni Poznańskich, spółki z kapitałem francuskim, 3 lata Prezesem spółki Tauron Obsługa klienta następnie dwóch spółek komunalnych w Zabrzu (Górnik Zabrze i Stadion w Zabrzu), a ostatnie 3 lata wiceprezesem MPGK sp.zo.o. w Jeleniej Górze.

Ukończyła filologię romańską, MSM MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, oraz psychologię na SWPS we Wrocławiu. Ukończyła kurs do rad nadzorczych i zarządów spółek z udziałem skarbu państwa oraz certyfikat Zarządzanie Projektami – MT&DC Certyfikat G. Washington University. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu spółkami oraz procesami organizacyjnymi w przedsiębiorstwach i szeroką wiedzę na temat finansów przedsiębiorstw, komunikacji i negocjacji. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i włoskim.

#jeleniagora #wodnik #mpgk