105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-02-2021 | 14:02

Spór o pojazdy użytkowane w OSP Wiejska

Powodem jest zagrożenie zniszczenia aut które są własnością miasta z powodu złych warunków garażowania. Prezes OSP Wiejska nie zgadza się z tą decyzją.


Z uwagi na panujące warunki meteo, w tym szczególnie niskie temperatury i stan budynków OSP przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze , wobec braku możliwości zabezpieczenia pojazdów przed skutkami mrozów i zagrożeniem zniszczenia mienia będącego własnością Miasta (przekazanego w użytkowanie OSP Wiejska) Prezydent Jeleniej Góry  podjął decyzja o zabezpieczeniu dzisiaj  niektórych pojazdów w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy ul Sokoliki i Sudeckiej.

Przemieszczeniu podlegają następujące pojazdy:

Mercedes Benz Atego, z wyposażeniem  znajdującym się w pojeździe i agregatem pompowym na przyczepie oraz Toyota Hilux, z wyposażeniem.

PSP zobowiązało się do przechowywania pojazdów we właściwych dla nich warunkach i nieużywania ich do swoich przedsięwzięć. Wszelkie koszty z tego tytułu regulować będzie Miasto Jelenia Góra

Mimo starań, podejmowanych od dłuższego czasu przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w Jeleniej Górze, by użytkownicy stworzyli właściwe warunki dla będących w ich dyspozycji pojazdów nie udało się do tego doprowadzić, stąd decyzja o zabezpieczeniu miejskiego majątku w miejscu gwarantującym garażowanie bezpieczne dla sprzętu.  "Decyzja o wzięcia aut w depozyt jest decvzją tymczasową wynikającą z dbałości  o majątek Miasta - mówi Jerzy Zębik dyrektor Departamentu Prezydenta Jeleniej Góry.

Prezes OSP Wiejska Łukasz Szeszko, nie zgadza się z tą opinią i pojazdów oddać nie chce. Jak mówi - "to nie są auta Prezydenta tylko wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry". 

 

 

Zdjęcia