105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 sierpnia 2022 - wtorek | Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 sierpnia 2022 - wtorek | Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
16 sierpnia 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

23-05-2021 | 13:05

Sportowy awans szczypiornistek Karkonoszy do Superligi! Co z kryteriami licencyjnymi?

Piłkarki ręczne MKS Karkonosze Jelenia Góra wywalczyły sportowy awans do ekstraklasy, pokonując w Markach pod Warszawą Suzuki Koronę Handball Kielce 30:29


FOTO: Tomasz Raczyński

Piłkarki ręczne MKS Karkonosze Jelenia Góra wywalczyły sportowy awans do ekstraklasy, pokonując w Markach pod Warszawą Suzuki Koronę Handball Kielce 30:29 w meczu Turnieju Mistrzyń 1. ligi. Okazało się, że mając budżet na poziomie 280 tys. zł na sezon można wywalczyć awans do PGNiG Superligi. Warunkiem awansu MKS Karkonosze do najwyższej klasy rozgrywkowej jest jednak spełnienie kryteriów licencyjnych Superligi kobiet - czyli gwarancje finansowe w wysokości 1 mln zł. oraz przekształcenie klubu w Sportową Spółkę Akcyjną. Drużyna z Kielc zgłosiła w terminie akces do tych rozgrywek, kompletu dokumentów nie złożył natomiast zespół z Jeleniej Góry. Mówi trenerka Karkonoszy Dila Samadowa.


Wielkie gratulacje dla trenerki Dili Samadovej i zawodniczek!

Do turnieju, mającego w założeniu wyłonić mistrza spośród trzech zwycięzców grup pierwszej ligi, nie przystąpił triumfator grupy A - Sambor Tczew. Działacze tego klubu uznali, że organizacyjnie i finansowo nie są gotowi na spełnienie warunków stawianych zespołom ekstraklasy.

W końcówce meczu skuteczne akcje Joanny Załogi i Zuzanny Szramik pozwoliły Karkonoszom wyjść na 29-26. Korna walczyła do końca i po dwóch golach zbliżyła się na jednego gola. Kielczanki miały piłkę i mogły wyrównać, jednak jeleniogórzankom udało się wybronić i zadać cios na wagę wygranej. Autorką gola była Sabina Kobzar.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - KORONA KIELCE 30-29 (15-17)

KSK: Wierzbicka, Prudzienica, Lambrinow - Kołecka, Szramik - 4, Bielecka - 1, Klimaszewska - 1, Jesionek - Wróblewska, Muras - 1, Kowalska - 8, Wojtas, Kobzar - 5, Załoga - 10.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

KORONA: Hibner, Szplit - Zygadlewicz, Zimnicka - 3, Młynarska - Papaj - 2, Gliwińska - 7, Staszewska, Czekala, Skowrońska - 2, Szymanik, Jach - 2, Piwowarczyk, Rosińska - 11, Mikocka, Kędzior - 2.

Trener: Paweł Tetelewski.

Sędziowali: Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk.