105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Noc na HitPlanecie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-10-2018 | 11:10

Sprzedano najsłynniejszy wojenny plan filmowy na Dolnym Śląsku


Po wielu latach starań pod młotek poszedł teren po byłych zakładach odzieżowych Silena. Położony w ścisłym centrum Świebodzic teren od lat straszył mieszkańców walącymi się ruinami. Mówi Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świebodzicach:

– Teren w centrum miasta został kupiony przez polską firmę realizującą między innymi parki handlowe i domy wielorodzinne. Przez wiele lat próbowaliśmy doprowadzić do ogłoszenia upadłości tej firmy (</em>Sileny, dop. red.<em>) Właściciele porzucili ją i zniknęli gdzieś, rozpłynęli się we mgle, pozostawiając długi i niezabezpieczony majątek

Przyjęty niedawno plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na wybudowanie w tym miejscy zakładu przemysłowego. W takim razie co powstanie w miejscu dawnej Sileny? Urzędnicy nie chcą tego zdradzić:

– To są prawie 2 hektary w ścisłym centrum miasta. Inwestor ma swoje plany odnośnie tego terenu, które muszą być zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Został tam wykluczony przemysł, jest to teren mieszkaniowy oraz usługowy. Mamy nadzieję, że powstanie tam coś, co będzie służyło mieszkańcom.

Mieszkańcy mają swoje typy. I nie są to wcale galerie handlowe.

Ruiny dawnej Sileny były najsłynniejszym planem filmowym na Dolnym Śląsku. Ekipy filmowe przyjeżdżały do Świebodzic kilka razy w roku. Kręcono tu m.in. sceny powstania warszawskiego w filmie "Miasto 44". Ostatnio Czesi realizowali tu zdjęcia do "Malowanego Ptaka" wg Jerzego Kosińskiego.

 

 


Świebodzice