105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Pogoda W Górach
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
26 października 2021 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-12-2020 | 14:12

Sukces Dolnego Śląska - Forum Ekonomiczne na 8 lat zagości w Karpaczu!

Najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli świata biznesu i polityki w Europie Środkowej, opuszcza Krynicę i na 8 lat przenosi się do Karpacza.


Po 28 latach Forum Ekonomiczne, najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli świata biznesu i polityki w Europie Środkowej, opuszcza Krynicę i na 8 lat od przyszłego roku przenosi się do Karpacza. O takim scenariuszu Zygmunt Berdychowski, twórca kongresu, mówił już we wrześniu. W tym roku po raz pierwszy w historii Forum Ekonomicznego impreza nie odbywała się w małopolskiej Krynicy-Zdroju, tylko w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Wszystko przez pandemię. Pod koniec wakacji powiat nowosądecki, w którym położona jest Krynica, był objęty czerwoną strefą, co oznaczało duże zagrożenie epidemiologiczne dla gości kongresu, gdyby zdecydowali się przyjechać do tego beskidzkiego kurortu. Imprezę przeniesiono wiec do Karpacza. "Egzamin został zdany i na 8 lat mamy Forum u siebie" - powiedział nam uradowany Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

- To ogromny sukces Dolnego Śląska. Dynamikę naszego rozwoju od lat podkreślają europejskie rankingi, a organizacja tego prestiżowego wydarzenia dodatkowo potwierdza naszą wysoką pozycję w Polsce i Europie. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza i chciałbym podziękować za pomoc w jej przygotowaniu prezydentowi Jackowi Sutrykowi i burmistrzowi Karpacza – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Umowa na organizację Forum zostanie podpisana w styczniu przyszłego roku i ma obowiązywać przez osiem najbliższych lat. Organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich Forum Ekonomiczne jest wyjątkową platformą spotkań i dyskusji o współczesnych wyzwaniach, perspektywach rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwie i przezwyciężaniu kryzysów. Co więcej, dzięki wyjątkowym uczestnikom, każdorazowo udaje się tam wypracować konkretne rozwiązania i prezentować innowacyjne idee, które determinują działania i decyzje na kolejne lata.

Forum Ekonomiczne każdorazowo gości elitarne grono światowych przywódców, prezesów największych firm, ekspertów, przedstawicieli świata kultury, a także międzynarodowych mediów.