105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 lutego 2023 - środa Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Top20 Hip-Hop

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 lutego 2023 - środa Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 lutego 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1536913249

Świdnica i Wałbrzych znów skomunikowane


Od soboty 8 września świdnickie MPK reaktywowało zawieszone kilkanaście lat temu połączenie autobusowe łączące Świdnicę z Wałbrzychem. Dwa największe miasta regionu, oddalone od siebie o zaledwie kilkanaście kilometrów, od kilkunastu lat nie były skomunikowane inaczej, niż przy udziale przewoźników prywatnych.

Przywrócenie funkcjonowania linii autobusowej dla wielu mieszkańców Wałbrzycha i Świdnicy ma wciąż wymiar sentymentalny – temat kursujących regularnie autobusów 31 i 31bis po wielokroć wracał w rozmowach dotyczących komunikacji miejskiej. Jednak jak mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiego MPK, z sentymentem nie ma ono nic wspólnego.

– Linia 31 to jest taki sentyment dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, ale na sentymentach biznesów się nie opiera. Pierwsze 5 kursów pokazało, że zainteresowanie linią spełnia nasze oczekiwania. Czekamy teraz na to, co będzie działo się podczas normalnych kursów w dni robocze kiedy jest szkoła kiedy ludzie jeżdżą załatwiać sprawy w urzędach wałbrzyskich, kiedy wałbrzyszanie będą jeździli do sądu w Świdnicy lub załatwiać inne sprawy w instytucjach świdnickich.

Póki co, połączenie świdnickiego MPK jest jedynie uzupełnieniem oferty prywatnych przewoźników, skierowanym do  osób, które z przyczyn często od siebie niezależnych, nie mogły korzystać z małych, prywatnych busów. Realizowane przez świdnickiego przewoźnika 5 kursów dziennie  to malutka część oferty świadczonej na tej trasie, jednak prezes świdnickiego MPK nie wyklucza jednak zwiększenia ilości kursów.

wałbrzych Świdnica komunikacja