105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
01 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-08-2020 | 08:08

Umowa na remont "zameczku" podpisana

Przedstawiciele konsorcjum firm z Wrocławia, którego liderem jest spółka LK Inwest, podpisali umowę na remont jeleniogórskiego „zameczku”


Umowa opiewa na blisko 9,5 miliona złotych – kwota ta została ustalona w wyniku przetargu. Będzie to pierwsze ich zadanie, realizowane w Jeleniej Górze. Firma obecnie realizuje 5 zadań, z czego trzy w wojewódzkie lubuskim. Prowadzi też remont zabytkowego obiektu – budynku cechowni w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.  Remont „zameczku”  to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. W ramach zadania przewiduje się gruntowny remont budynku głównego, a także budynku gospodarczego i altany. Termin wykonania zadania to 23 września 2022 roku. Mówi Cezary Wiklik rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze.

 

 

KONSORCJUM FIRM:
Lider: LK INWEST Wrocław
Partner: KB INWEST Sp. z o.o. Wrocław na kwotę 9 492 128,66 zł

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie zespołu obiektów zabytkowych (budynek główny – A, budynek gospodarczy – B, altana – C) wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek główny będzie pełnił funkcję budynku użyteczności publicznej – przeznaczony będzie na centrum kultury.

W ramach robót budowlanych przewiduje się wykonanie następujących prac:

Budynek główny (A): roboty rozbiórkowe i demontażowe (ściany działowe, stropy, schody, kanały wentylacyjne), roboty budowlane wewnątrz budynku, roboty instalacyjne (instalacja elektryczna, wodna, kanalizacyjna, c.o., ciepłej wody użytkowej, p.poż. Wentylacja i klimatyzacja), roboty wykończeniowe (wewnętrzne i zewnętrzne); - budynek gospodarczy

Budynek gospodarczy (B): naprawa tynków wewnętrznych, wymiana lub renowacja stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie ścian wewnątrz, odnowienie elewacji, renowacja elementów drewnianych więźby na zewnątrz, naprawa ubytków pokrycia dachowego, wykonanie opaski żwirowej wokół budynku;

Altana (C): naprawa/wykonanie nowych tynków wewnętrznych w piwnicy pod altaną, renowacja/odtworzenie elementów drewnianych poprzez oczyszczenie, impregnację i malowanie, wymiana wtórnych elementów drewnianych na odpowiednie stylowe, wykonanie rynien i rur spustowych, renowacja podłogi drewnianej, renowacja wieżyczki w tym elementów stalowych. - zagospodarowanie terenu: wykonanie ogrodzenia terenu z renowacją bramy wjazdowej, wykonanie alejek pieszych oraz wjazdu głównego do obiektu wraz z placem manewrowym, oświetlenie terenu i montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

termin zakończenia robót budowlanych - do dnia 23.09.2022 r.