105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
17 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-01-2019 | 15:01

Usiłowanie zabójstwa córki

Sąd w Lubaniu aresztował na 3 miesiące kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki


W oparciu o zebrany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu materiał dowodowy, na wniosek tamtejszej Prokuratury, sąd aresztował na 3 miesiące kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem w miejscowości Kościelniki Średnie w powiecie lubańskim. Jednak ze względu na dobro śledztwa sprawa została ujawniona dopiero teraz.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych. Dyżurny został powiadomiony o fakcie zranienia nożem małoletniej przez jej matkę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-letnia kobieta - matka czwórki dzieci zaatakowało swoją 11-letnią córkę leżącą w łóżku próbując ugodzić ją nożem. Małoletnia zasłoniła się ręką w wyniku czego została zraniona w lewą dłoń. Zaalarmowane krzykiem rodzeństwo obezwładniło matkę zabierając jej nóż. Następnie wymieniona przy użyciu drugiego noża próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję.

Małoletniej oraz jej matce na miejscu została udzielona niezbędna pomoc medyczna przez załogę pogotowia ratunkowego. Sprawczyni została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie została również zabrana małoletnia.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa małoletniej córki. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów Sąd Rejonowy w Lubaniu wydał decyzję o tymczasowym areszcie wobec podejrzanej na okres 3 miesięcy.

Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa.

Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.