105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
18 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-06-2021 | 09:06

Wysoka kara za wydobycie w Turowie?

Czesi domagają się wstrzymania wydobycia w kopalni i milionowych kar dla Polski.


Będziemy negocjować umowę z Polską w sprawie Turowa, ale będziemy tez domagać się od Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej , by nałożył na Polskę karę za utrzymanie przy pracy kopalni odkrywkowej węgla w Turowie - powiedział czeski minister środowiska Richard Brabec. Oznacza to, że Czechy nie zamierzają wycofać się z pozwu dotyczącego wstrzymania wydobycia w Turowie. Za niedostosowanie się do decyzji TSUE, planują domagać się od Polski 5 mln euro za każdy dzień . Jak podał czeski serwis Ceskie Nowiny, pozew w tej sprawie powinien zostać złożony w najbliższych dniach.


Przypomnijmy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z przychylił się do wniosku Czech i 21 maja nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Powodem jest, jak utrzymują Czesi negatywny wpływ kopalni na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych. Polska nie zgadza się z tym werdyktem i nie zamierza wstrzymywać prac Turowa. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki stabilne działanie kompleksu ma wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie tylko mieszkańców regionu, ale i całego kraju.

Do sprawy będziemy powracać.