105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 marca 2023 - piątek Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 marca 2023 - piątek Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 marca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1635691971

Zerwała się kolejka linowa. Nie żyje jedna osoba

W czeskim Libercu zerwał się wagonik kolejki liniowej wożącej turystów na szczyt góry Ještěd. W wypadku zginął jadący wagonikiem motorniczy.


Drugi z wagoników zawisł na linie. Czternaście jadących nim osób ewakuowali strażacy.

Jak poinformował rzecznik libereckich służb ratunkowych Michael Gergiev nie odnieśli obrażeń. Pozostają pod opieką psychologów.

Do wypadku doszło w niedzielę o godzinie 13.30. Z nieustalonych przyczyn z liny nośnej zerwał się jeden z wagoników. Roztrzaskał się o ziemię kilkanaście metrów niżej. Był w nim tylko motorniczy i poniósł śmierć na miejscu. 

To był jeden z ostatnich kursów wyciągu. Kolejka miała być od jutra wyłączona z eksploatacji w związku z planowaną przerwą techniczną. Dwa lata temu przeszła gruntowny remont. Wymieniono między innymi system sterowania, napęd i urządzenia zabezpieczające. Kolejka jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. W ubiegłym roku wwiozła na szczyt 221 tysięcy turystów.