105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

13-02-2019 | 11:02

Muzyczne Radio przedstawia: Drenchill!

Kim jest twórca tegorocznego remake'u Freed From Desire? Kiedy wystąpi w Polsce? I co ma wspólnego z Robertem Milesem? Znamy odpowiedzi na te pytania!


W ubiegłym roku portugalski DJ i producent podbijał listy przebojów utworem Hey Hey. Zaledwie kilka miesięcy temu ponownie połączył siły z Indiianą, a ich cover Freed From Desire już stał się jednym z najchętniej odtwarzanych nagrań w Polsce.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO ?

Zdałem sobie sprawę, że chcę być DJ-em w wieku 12-tu lat. Zaglądałem czasami we wczesnych godzinach do baru mojego taty i obserwowałem jak grają inni DJ-e. Od razu poczułem, że to jest moja pasja: tworzenie muzyki i sprawianie, że ludzie będą się przy niej dobrze bawić. Jeden z DJ-ów nauczył mnie miksowania i odpowiedniego odczytywania reakcji tłumu. Kiedy miałem 16 lat zacząłem grać w weekendy w klubie mojego ojca. Klub zawsze był wypełniony po brzegi, więc był to dla mnie idealny trening. Później grałem już w większych lokalach. Po tym jak nauczyłem się też obsługi programów komputerowych do produkcji muzyki, zrobiłem jeszcze 3-letni kurs z produkcji muzycznej w Vancouver w Kanadzie. 

DRENCHILL - PRAWIE JAK...

Mój pseudonim pochodzi od klasyku "Children" Roberta Milesa. To jedno z moich ulubionych nagrań wszech czasów. Zainspirowałem się tym tytułem i nieco go odwróciłem. Żeby było w nim coś mojego dodałem jeszcze jedno "L". 

"FREED FROM DESIRE" ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI W POLSCE. KTOŚ POWIEDZIAŁ NAWET, ŻE TO NAJLEPSZY UTWÓR W EUROPIE. SUKCES SPODZIEWANY?

Wiedziałem, że ten numer się sprawdzi, bo jest naprawdę świetny. Kryje w sobie pozytywne przesłanie, a wielu ludzi pokochało go tak, jak oryginalną wersję Gaii. Nie przypuszczałem jednak nigdy, że będzie on cieszył się tak dużym zainteresowaniem na skalę międzynarodową, szczególnie w Waszym pięknym kraju. To dla mnie zaszczyt. 

STARY EURODANCE...CHWILOWO CZY OD ZAWSZE?

Słucham różnego rodzaju muzyki. Od tech house po bardziej mainstreamowe rzeczy. Kocham jednak muzykę z lat 90-tych, bo większość z tych utworów jest bardzo melodyjna i zawiera pozytywny, podnoszący na duchu tekst, który wprawia w dobry nastrój. 

GDY DRZWI OD STUDIA ZAMYKAJĄ SIĘ...

Kiedy nie produkuję muzyki, uwielbiam surfować. Ćwiczę też crossfit i jogę. Lubię podróżować, bo to daje mi ogromną inspirację. Ostatnio spędziłem 3 tygodnie w LA pracując nad kolejnymi trackami, ale spędziłem też dużo czasu na plażowaniu i zwiedzaniu. Moim następnym przystankiem są Niemcy.

WIZYTA W POLSCE ? 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wkrótce zobaczymy się w Waszym kraju. Pracujemy teraz nad kilkoma terminami w paru klubach - trzymajcie kciuki - może nawet uda mi się zagrać na festiwalu. Moi koledzy DJ-e opowiadali mi mnóstwo niesamowitych historii z Polski m.in. o świetnej, entuzjastycznej publiczności na koncertach. Jestem więc bardzo podekscytowany na myśl o wystąpieniu u Was. 

GŁOSUJ NA FREED FROM DESIRE
NA HITPLANECIE - KLIKNIJ TUTAJ

 DRENCHILL W SIECI:

FACEBOOK

INSTAGRAM

 

muzyczne radio HitPlaneta interview drenchill freed from desire kim jest hey hey indiiana drenchill poland gaia o drenchill dj i producent dj producent portugalski dj