105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2022 - niedziela | Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2022 - niedziela | Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
02 października 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-01-2021 | 12:01

Alle Farben stworzył nową wersję znanego przeboju

Alle Farben to jeden z tych twórców, którzy potrafią dać drugą młodość hitom z przeszłości. Było Supergirl, pora na Lemon Tree!


Nowy singiel Alle Farben „Lemon Tree” to efekt współpracy DJa z Berlina z kultowym zespołem Fools Gardens, z którym stworzył nową wersję ich hitu z 1995 roku.

MIŁOŚĆ DO TEGO NAGRANIA NARODZIŁA SIĘ W TRAKCIE STUDENCKICH IMPREZ...

Nawet jeśli sam nie chodziłem na studia, byłem na wielu imprezach studenckich i ten utwór był grany na każdej z nich. Zawsze podobał mi się ten singiel, ale nie mogłem go zagrać w swoich setach. To nie house’owy kawałek, był też za wolny do moich rockowych setów. Postanowiłem, więc że zrobię własną wersję tego utworu! – mówi producent.
 
 
W ten sposób powstałą nowa aranżacja popowego klasyka sprzed ponad ćwierć wieku. Brzmienie utworu przywodzi na myśl takie produkcje Alle Farben, jak „She Moves”, czy „Fading”, które stały się jednymi z największych przebojów w dorobku Alle Farben, jednak z zastrzykiem nowej energii i pozytywnego nastawienia.
 
Dużo osób (w tym ja) reaguje emocjonalnie, kiedy słyszy tę piosenkę. Współpraca z Fools Garden była wspaniała ze względu na to, że mieli oni patrzą zupełnie inaczej na ten utwór i jego potencjał, niż ja. Kiedy puszczałem ten kawałek na imprezach u mnie w domu, nie przepuszczałem, że będę miał możliwość zrobienia jego nowej wersji z twórcami oryginału. Mam nadzieje, że się Wam spodoba!
________________
Źródło: Sony Music Poland