105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Szymona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Szymona

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-08-2021 | 22:08

Janek Szynal debiutuje z singlem Chemiczna Noc!

„Chemiczna noc” to tytuł debiutanckiego singla Janka Szynala, który dwa lata temu, jako dziewiętnastolatek, zachwycił jury i widzów 12. edycji "Mam Talent".


_________________________

Źródło: Sony Music Polska

 

„Wciąż mało nam wrażeń, niespełnionych marzeń, ładnych twarzy i pięknych miejsc, choć chcemy od zaraz, wszystkiego naraz, sobą już nie znudzimy się”...
 
TEN REFREN BĘDZIEMY NUCIĆ PODCZAS NAJBLIŻSZYCH TYGODNI
 
Utwór rozpoczyna swoiste zaproszenie do wejścia razem z Jankiem w nowy etap w jego życiu: „W nieznane ze mną wskocz, będzie nam fajnie, chodź! Zabiorę cię tam, gdzie nie byłem jeszcze sam”.
Rzadko trafia się piosenka wypełniona aż takim optymizmem i radością życia, a jednocześnie niepozbawiona pewnej nostalgii. Do tego mamy do czynienia z niezwykle przebojowym i nowoczesnym popowym utworem, podbitym elektronicznymi beatami i ejtisowym klimatem. To jeden z tych kawałków, który nie tylko sam się słucha, ale i tańczy.
 
 
Kompozytorami singla są, oprócz Janka Szynala, Michał Tulik i Olek Świerkot, producent znany m.in. ze współpracy z Dawidem Podsiadło, Kortezem, Myslovitz czy Anią Dąbrowską. Tekst wokalista napisał wspólnie z Romanem Szczepankiem, muzykiem, tekściarzem i kompozytorem występującym na co dzień jako Graftmann. Słowa zainspirowane zostały okresem, które Janek spędził w Krakowie, studiując inżynierię materiałową. - Zacząłem pisać tę piosenkę, kiedy zwiedzałem to piękne miasto, jego niezwykłe uliczki, kosztując też trochę studenckiego życia. Ostatecznie ze studiów zrezygnowałem, postanowiłem całkowicie poświęcić się muzyce.  
 
Tytuł „Chemiczna noc” jest tyleż nietypowy, co intrygujący. Czyżby chodziło o chemię między dwiema osobami? Janek odpowiada, że ma przede wszystkim nadzieję, iż słuchacze będą mogli się z tym utworem utożsamiać.  - Ja tworzę dla ludzi. I wierzę, że każdy, bez względu na swój wiek, znajdzie tu jakąś cząstkę siebie czy w jakiś sposób wróci do czasów, za którymi mniej lub bardziej tęskni. I pomyśli sobie, jak w tekście refrenu, że „wciąż mało nam wrażeń, niespełnionych marzeń”.
 
 
Pierwsze doświadczenia muzyczne Janek zbierał jako wokalista zespołu Jelly Beans. Udział w „Mam talent” był dla niego przełomem nie tylko dlatego, że dotarł do samego finału, wyróżniając się m.in. tym, że śpiewał własne piosenki. - Ten program dał mi dużo pewności siebie. Młody i uzdolniony artysta szybko zaczął współpracę z Sony Music, a jej pierwszym efektem jest właśnie singiel i teledysk „Chemiczna noc”.
Uważam, że do celu warto iść powoli, za to konsekwentnie. Jeśli coś ma być zrobione dobrze, nie może powstawać w pośpiechu – przekonuje. - Składową sukcesu jest przede wszystkim praca, a dopiero potem talent, szczęście czy jeszcze inne czynniki. Wszystko wskazuje na to, że po tej „Chemicznej nocy” przed Jankiem Szynalem jeszcze wiele pięknych dni. Jest młody, zdolny i idzie po swoje!

HitPlaneta Sony Music Poland propozycje new music on muzyczne radio janek szynal chemiczna noc polskie premiery mam talent