105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

26-01-2022 | 12:01

Brother Leo o współczesnym społeczeństwie i branży muzycznej

Brother Leo zaczyna 2022 rok od premiery nowego singla „Living In A Zoo”.


Źródło: Universal Music Polska

.................................................

Pomysł na tekst „Living In A Zoo” powstał, gdy Ola - jak naprawdę ma na imię Brother Leo - zaczął pisać listy do swych rodziców w Szwecji po tym, jak przeprowadził się do Londynu, gdzie podpisał kontrakt płytowy.
 
- Czy chodzi tylko pieniądze, status i sukces? Czy musimy poddawać się temu szaleństwu? Czy to komiczne, czy już tylko tragiczne? Czy wszyscy żyjemy w zakłamaniu? - zastanawia się w swojej nowej piosence Brother Leo. - Wszyscy żyjemy w zoo. Zoo, które w pewnym stopniu wszyscy pomogliśmy stworzyć.
 
 
Nagranie zapowiada wyczekiwany, debiutancki album szwedzkiego artysty „PoP Poetry [pt 1]”, który ukaże się 18 lutego. Na płycie gościnnie pojawią się Jocke Berg z Kent i Björn Yttling z Peter Bjorn and John.
Lista utworów „Pop Poetry [pt 1]”:
 
1. Hello Life
2. Naked
3. Living In A Zoo
4. People
5. Hallelujah
6. Strangers On An Island
 
Brother Leo żyje we własnym świecie, w alternatywnej rzeczywistości, gdzie bez najmniejszego wysiłku miesza gatunki i style, tworząc własną, słodko-gorzką popową poezję. Ola jest jednym z najbardziej uznanych szwedzkich artystów i autorów piosenek. W 2010 roku założył własną wytwórnię Oliniho Records. Wśród twórców, z którymi współpracował znaleźli się Shellback (Adele, Ed Sheeran, Taylor Swift), Klas Åhlund (Robyn, Teddybears), Fred Gibson (Ed Sheeran, Twigs, Stormzy, The xx), Patrik Berger (Robyn, Lana Del Rey), Coffee (Dua Lipa) oraz Elof Loelv (Rihanna, Tove Lo, Tove Styrke). Swój czas dzieli między Londyn, Berlin i Sztokholm.
 
Brother Leo dał się poznać za sprawą wydanego w 2018 roku złotego singla „Strangers On An Island”, który wyprodukował legendarny Fatboy Slim. W 2020 roku ukazał się utwór „Sad Child” zrealizowany we współpracy z Sandro Cavazza. Piosenka zgromadziła 18 milionów odsłuchów na Spotify i doczekała się wysokiej rotacji w szwedzkim radiu. Brother Leo ugruntował swą pozycję, wypuszczając w 2021 roku numery „People” i „Naked”.

Poland Universal Music Polska brother leo ola strangers on an island living in a zoo