105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Coveromania
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-06-2022 | 16:06

Ukraina nie zorganizuje Eurowizji.

Europejska Unia Nadawców wskazuje inny kraj.


Po wygraniu tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji prezydent Ukrainy zapowiedział, że jego naród chętnie zorganizuje przyszłoroczne zmagania w niszczonym przez Rosjan Mariupolu. Wołodymyr Zełeński wierzy w to, że wojna niedługo dobiegnie końca i będzie można przystąpić do odbudowy kraju. Wygląda jednak na to, że bez względu na to, jak szybko wojna się skończy, przyszłoroczna Eurowizja ominie Ukrainę. Europejska Unia Nadawców opublikowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że wybrano już inny kraj.

– Biorąc pod uwagę wojnę trwającą od rosyjskiej inwazji na tegoroczny zwycięski kraj, EBU poświęciła czas na przeprowadzenie pełnej oceny i studium wykonalności z udziałem specjalistów z telewizji UA:PBC i osób trzecich, w tym w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony. Po obiektywnej analizie Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że ​​w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem.

EBU dziękuje stacji UA:PBC za serdeczną współpracę i zaangażowanie w badanie wszystkich scenariuszy w tygodniach od zwycięstwa zespołu Kalush Orchestra oraz podziela smutek i rozczarowanie, że przyszłoroczny konkurs nie może się odbyć w Ukrainie – pisze, podkreślając: EBU od czasu inwazji wspiera ukraińską telewizję w wielu różnych obszarach. Zapewnimy kontynuację tego wsparcia, aby stacja mogła utrzymać niezbędne usługi, które świadczy dla Ukraińców.

Zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z telewizją BBC, jako tegorocznym zdobywcą drugiego miejsca, na temat potencjalnego bycia gospodarzem Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie.

W takiej sytuacji przesądzonym wydaje się odebranie Ukrainie możliwości organizacji konkursu. Pozostaje jedynie pytanie, czy Brytyjczycy zgodzą się wziąć ten obowiązek na siebie.

Ukraiński minister kultury Ołeksandr Tkaczenko jest wściekły w związku z decyzją EBU i stanowczo się jej sprzeciwia.

 

 Ukraina nie zgadza się z okolicznościami podjęcia takiej decyzji – kiedy postawiono nas przed faktem dokonanym bez omówienia innych wariantów. Sprawiedliwie wygraliśmy Eurowizję 2022 i spełniliśmy na razie wszystkie warunki w określonych terminach w sprawie procesu uzgodnienia przeprowadzenia (konkursu) w Ukrainie – udzieliliśmy odpowiedzi i gwarancji w sprawie norm bezpieczeństwa oraz możliwego miejsca przeprowadzenia konkursu. Uważamy, że zdołamy zrealizować wszystkie wzięte na siebie zobowiązania – deklaruje.

źródło; cgm.pl