105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2021 - wtorek | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 grudnia 2021 - wtorek | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
07 grudnia 2021 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-09-2021 | 10:09

Gromee znów celuje w radiowe listy hitów! Wydał singiel z wokalistką z Amsterdamu!

Czołowy polski producent i DJ Gromee nawiązuje kolejną międzynarodową współpracę! Tym razem łączy siły z CATALI w nowym singlu „Talk to Me”.


Źródło: Sony Music Polska

.................................................

Gromee (Andrzej Gromala) już od dekady dominuje na polskim i zagranicznym rynku. Jest znany ze współprac z wschodzącymi międzynarodowymi artystami, z którymi tworzy ogromne hity radiowe zgodne z aktualnymi trendami. Był headlinerem prestiżowych festiwali EDM i dzielił scenę między innymi z Mariah Carey, Stevem Aokim, Stingiem czy Eltonem Johnem. Jest pomysłodawcą Orchestronu, popularnej serii koncertów ze stuosobową orkiestrą, która poddaje elektroniczne i taneczne klasyki zupełnie nowej aranżacji.
 
 
W 2015 Gromee odniósł sukces w Szwecji, Rosji, Niemczech i Holandii z singlem „Follow You”. Wraz z żoną Sarą Chmiel-Gromalą jest autorem piosenki „Share the Joy” promującej konkurs Eurowizja Junior 2019. Singel „Worth It” (2020) z islandzką wokalistką ÁSDÍS dotarł w Polsce do 1. miejsca i pojawił się na 12 playlistach NFM towarzyszących piątkowym premierom. Ostatnim projektem Gromee’ego jest gorąca współpraca z międzynarodową gwiazdą z Rumunii, INNA – „Cool Me Down”. Piosenka znalazła się na 2. miejscu w oficjalnym radiowym zestawieniu AirPlay. Artysta niedawno dołączył także do grona jurorów w 15. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którego start pokrywa się z premierą najnowszego singla „Talk to Me”.
 
 
CATALI, a właściwie Catalina Schweighauser, jest 26-letnią artystką amerykańskiego, holenderskiego, szwajcarskiego i włoskiego pochodzenia mieszkającą w Amsterdamie. Studiowała muzykę współczesną w Guildford w Anglii. Jej styl muzyczny to wybuchowa mieszanka chwytliwych utworów i silnego kobiecego wokalu. Pop, dance i house to główne gatunki artystki, a teksty są jedną z jej mocnych stron.
CATALI ma na koncie topowy utwór #1 „Ze Huilt Maar Ze Lacht” Maana w holenderskich stacjach radiowych. Do innych znanych kawałków artystki należą dwie piosenki w filmie „F*ck de Liefde” (trzeci najlepszy holenderski film roku 2019), do którego napisała i nagrała wokale. Ostatnio tworzyła także muzykę do różnych musicali i filmów.
 
Na arenie międzynarodowej zdobyła do tej pory uznanie między innymi pisząc dla serialu NBC „I Feel Bad”, jednocześnie pracując nad tekstami dla kandydatów The Voice z różnych krajów. Współpracowała z artystami z całego świata, między innymi z Avą Max. Jej najnowsze wydawnictwa to „Banana” odnoszącego sukcesy niemieckiego artysty Davida Puenteza oraz utwór „Schat Ik Ben Ok” Emmy Heesters. CATALI może się również pochwalić współpracą z LNY TNZ, DJ-em znanym na Holenderskiej scenie EDM, z którym nagrała kawałek „Secrets”.

muzyczne radio HitPlaneta music news gromee sony music polska catali talk to me