105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
12 sierpnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-06-2021 | 10:06

Nico & Vinz w nowym, wakacyjnym singlu! [POSŁUCHAJ]

Norweski duet Nico & Vinz (wcześniej znani jako Envy), czyli Nicolay „Nico” Sereba i Vincent „Vinz” Dery, prezentują nowy utwór „Don’t Be Afraid”.


_____________________

Źródło: Universal Music Polska

 

Duet jeszcze jako Envy zyskał rozgłos za sprawą hitu „One Song” z 2011. Ich kariera nie potoczyła się jednak tak, jak muzycy to zaplanowali. Dwa lata później pomogła zmiana nazwy na Nico & Vinz oraz premierę singla „Am I Wrong”. Utwór ma dziś ponad miliard streamów. Jeszcze w 2013 ukazało się „In Your Arms”, które ma ponad 84 mln streamów.
 
Rok później Nico & Vinz wydali debiutancki album „Black Star Elephant” oraz singiel „When the Day Comes”. 2014 był fantastyczny dla artystów – wygrali wówczas European Border Breakers Award w trakcie Eurosonic Festival, występowali na Spellemann Awards (norweski odpowiednik Grammy), zagrali trasę w Skandynawii, a „Am I Wrong” dotarło na 4. miejsce Billboard Hot 100. Duet pojawił się także gościnnie w utworze „Lift Me Up” Davida Guetty z albumu „Listen”.
 
 
W 2015 Nico & Vinz wydali kolejny przebój: „That’s How You Know” ft. Kid Ink & Bebe Rexha, który ma ponad 162 mln streamów.
 
Na początku pandemii zespół wrócił do Norwegii, a w życiu artystów wiele się zmieniło. Vinz został ojcem. Przez pewien czas artyści zastanawiali się, czy po 12 latach wspólnego tworzenia nie przyszła pora na zmiany i rozpoczęcie karier solowych. Obaj stwierdzili jednak, że jako duet mają o wiele większą moc oraz że razem łatwiej będzie im wywoływać uśmiechy na twarzach zadowolonych słuchaczy, nie tylko w Norwegii, ale i na całym świecie.

muzyczne radio HitPlaneta Universal Music Polska music news nowość 2021 nico & vinz don't be afraid top40 envy summer music 2021