105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 marca 2023 - piątek Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 marca 2023 - piątek Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 marca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1654795656

Świąteczny bestseller plagiatem?

Prawie 30 lat po premierze utworu All I Want For Christmas Is You Mariah Carey oraz Walter Afanasieff, współautor hitu, zostali pozwani.


W sądzie znajdą się przez Andy’ego Stone’a, autora piosenek. Pozew dotyczy  rzekomego naruszenia praw autorskich na kwotę 20 milionów dolarów. Zdaniem Stone’a on sam był autorem piosenki o tym samym tytule i nie wyraził zgody na jej publikację pod obcym nazwiskiem, ponadto amerykańska gwiazda razem ze współpracownikami miała świadomie i celowo zaangażować się w kampanię w celu naruszenia praw autorskich mężczyzny. Świąteczny utwór Andy’ego Stone’a miał premierę w 1989 roku, a obie piosenki, których dotyczy ta sprawa różnią się tekstem i linią melodyczną Kolejnym zarzutem wobec Mariah jest wykorzystanie unikalnego stylu piosenki Stone’a, a także bezpodstawna chęć wzbogacenia się artystki na bezprawnym przywłaszczeniu czyjejś pracy. Jak sam artysta twierdzi próby rozmów na temat naruszenia praw zostały podjęte już w zeszłym roku, lecz nie doszło do jakiegokolwiek porozumienia.