28 kwietnia 2024 - niedziela Imieniny: Piotra, Walerii, Witalisa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***

Breaking News
28 kwietnia 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1696759500

Podział punktów w pierwszym meczu na KGHM Zagłębie Arena

Spotkanie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice zakończyło się podziałem punktów. Wynik meczu tuż przed końcem pierwszej połowy otworzył Aleks Ławniczak, a do wyrównania doprowadził Grzegorz Tomasiewicz. Remis 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn mówi trener Zagłębia Waldemar Fornalik.

W wyjściowym składzie Miedziowych doszło do trzech zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze. Od początku zagrali tym razem Bartłomiej Kłudka, Marko Poletanović i Mateusz Wdowiak, którzy zastąpili Mateusza Grzybka, Tomasza Makowskiego i Tomasza Pieńko.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzył Piast Gliwice. Po podaniu Michaela Ameyawa w dobrej sytuacji znalazł się Sergiy Krykun, którego strzał przeleciał tuż obok naszej bramki. Miedziowi odpowiedzieli w 10. minucie gry, ale uderzenie Aleksa Ławniczaka przeleciało wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. Chwilę potem koronkową akcją popisali się podopieczni Aleksandra Vukovicia, ale strzał Michaela Ameyawa pewnie obronił Sokratis Dioudis. W 30. minucie spotkania ponownie zagroził Piast Gliwice. Uderzenie Sergiya Krykuna zatrzymało się jednak na rękawicach golkipera Miedziowych. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Mateusz Wdowiak zagroził bramce gości. Jego strzał z okolicy szesnastego metra obronił jednak bramkarz gliwiczan. W ostatniej akcji pierwszej połowy KGHM Zagłębie wyszło na prowadzenie. Damian Dąbrowski precyzyjnie dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Aleks Ławniczak pewnie umieścił piłkę głową w siatce. Miedziowi schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron pierwszy celny strzał oddało KGHM Zagłębie, a konkretnie Mateusz Wdowiak, który z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gości. Tym razem dobrze interweniował Frantisek Plach. W 68. minucie gry po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Miedziowych piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Sokratisa Dioudisa, po czym nasi piłkarze oddalili zagrożenie. Niestety pięć minut poźniej Piast dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najprzytomniej w naszym polu karnym zachował się Grzegorz Tomasiewicz i skierował odbitą futbolówkę do bramki. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry kapitalne podanie Damiana Dąbrowskiego przejął Mateusz Wdowiak, lecz jego uderzenie znakomicie obronił golkiper przyjezdnych. Był to także ostatni akcent sobotniego pojedynku. Miedziowi podzielili się punktami z Piastem Gliwice w pierwszym meczu na KGHM Zagłębie Arena.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Piast Gliwice

Bramki: Aleks Ławniczak 45 - Grzegorz Tomasiewicz 73

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka (83, 13. Mateusz Grzybek), 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov - 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (59, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (59, 17. Marek Mróz), 77. Mateusz Wdowiak (83, 39. Damjan Bohar) - 18. Juan Muñoz (73, 11. Arkadiusz Woźniak).

Piast: 26. František Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 4. Jakub Czerwiński, 98. Aléxandros Katránis - 19. Michael Ameyaw (54, 30. Miłosz Szczepański), 16. Patryk Dziczek, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 6. Michał Chrapek, 44. Serhij Krykun (67, 11. Damian Kądzior) - 7. Jorge Félix (83, 14. Jakub Holúbek).

żółte kartki: Kopacz - Kądzior.

sędziował: Krzysztof Jakubik.