105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 kwietnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1700034060

Ważna dyskusja w ramach międzynarodowej konferencji „Sztuka i wojna”


Czy sztuka może stawić opór wojnie? – pytanie to zostanie postawione podczas międzynarodowej konferencji "Sztuka i wojna" w Muzeum Śląskim w Görlitz. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (16 listopada). Rozpocznie się o godz. 18 wykładem, po którym odbędzie się publiczna dyskusja. Gośćmi będą brytyjski duet artystów Nick Crowe & Ian Rawlinson oraz Varvara Keidan Shavrova, artystka, kuratorka, akademiczka urodzona w ZSRR, obecnie mieszkająca w Londynie. Shavrova od wielu lat analizuje twórczość artystów w kontekście konfliktów zbrojnych, jej propagandowe wykorzystanie, a przede wszystkim opozycyjny potencjał. 
Zaprezentowany zostanie fragment artystycznego wideo VLADA, autorstwa Crowe & Rawlinson. Został on stworzony z ponad 27.000 klipów wideo, które zostały nagrane podczas pierwszych 365 dni rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie i przesłane na ukraiński kanał Telegram Влада. Skompresowane wideo i ścieżka dźwiękowa przekazują odgłosy wojny w przerażająco bezpośredni sposób, uchwycone przez dziennikarzy obywatelskich oraz rosyjskie, ukraińskie i zachodnie kanały informacyjne. 
Dyskusja panelowa w Muzeum Śląskim wykorzysta tę pracę jako przykład do dyskusji na temat roli, jaką sztuka może odegrać w oporze przeciwko agresji i wojnie. Wieczór poprowadzi dr Beate Störtkuhl, pracownik naukowy Federalnego Instytutu Kultury i Historii Europy Wschodniej w Oldenburgu. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język niemiecki i polski. Udział jest bezpłatny. 

Więcej informacji o wystawie i programie konferencji pod adresem:  www.schlesisches-museum.de.