105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Juliana, Łukasza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Juliana, Łukasza

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

29-07-2020 | 17:07

PREMIERA: Maria Niklińska Marlen - Powroty!

Już dziś między 17:00 a 20:00 wśród HitPlanetarnych premier usłyszycie najnowszy singiel Marii Marlen Niklińskiej.


Na antenie Muzycznego Radia, Maria dała się poznać od strony muzycznej za sprawą piosenki "Na Północy", którą do dziś możecie usłyszeć w naszej stacji. 

CZAS NA "POWROTY"! 

Najnowszy numer Marii to zapowiedź jej drugiej płyty pod tytułem "Marlen". Na album, oprócz singla "Powroty", trafi także m.in. nagranie "Make It", a cały projekt ma być emocjonalnym zapisem podróży artystki.

WIĘCEJ O MARLEN - MARII NIKLIŃSKIEJ:

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Przez 8 lat prowadziła kultowy program “5-10-15”. Debiutowała rolą Es-toch w “Tajemnicy Sagali” Jerzego Łukaszewicza. Grała m.in. Anielę w “Ślubach Panieńskich" w reż. Jana Englerta Teatrze Narodowym, Ofelię w "Hamlecie 44" w Muzeum Powstania Warszawskiego w reż. Pawła Passiniego oraz Irinę w “Trzech Siostrach” A.Czechowa w reż. A.Glińskiej. Zagrała również m.in. Zofię Leśmian, żonę Bolesława Leśmiana, w spektaklu muzycznym Teatru Polskiego Radia w reż. J. Kukuły. Popularność przyniosły jej role Tosi w “Ja Wam pokażę”, Basi w “Jutro idziemy do kina”, Agaty w “Klanie” czy Nicole w “Na Wspólnej”. Nominowana do Złotej Kaczki oraz Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za główną rolę kobiecą Oli w “Czarnym” Dominika Matwiejczyka. Laureatka Brązowego Samowara na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze w 2012 roku. Wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany “Maria”. Za piosenkę “Na Północy” pochodzącą z albumu “Maria” otrzymała nagrodę na Festiwalu “Rockstars” w Katowicach. Obecnie gra w dwóch spektaklach Teatru IMKA w Warszawie “Między Łóżkami” w reż. A.Barcisia. Jej najnowsza premiera to kultowy już “Berek, czyli upiór w moherze”, gdzie gra u boku takich aktorów jak Daniel Olbrychski i Ewa Kasprzyk.

______________________________

Źródło zdjęć, biografia: Materiały Prasowe / Maria Niklińska