105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Artura, Brunona

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
06 października 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-01-2022 | 11:01

The Weeknd nagrał pierwszy wielki album 2022 roku!

Rok 2022 dopiero się zaczął, ale już pojawił się kandydat na najlepszy album roku. Mowa o płycie „Dawn FM”, którą The Weeknd wydał w miniony piątek.


Źródło: Universal Music Polska

.............................................................

Polskie i zagraniczne media nie szczędzą pochwał pod adresem Kanadyjczyka i jego najnowszego dzieła. „The Weeknd wydał pierwszy wielki album 2022 roku” – zawyrokował dziennikarz „Los Angeles Times”. Associated Press uznało „Dawn FM” za najbardziej kreatywny projekt The Weeknd, a recenzent „Variety” docenił liczne dźwiękowe zwroty akcji, zauważając przy tym nawiązania do twórczości Michaela Jacksona, kontynuację ejtisowej nostalgii znanej z „After Hours” czy subtelne podobieństwa do utworów takich wykonawców jak The Cure czy A Flock of Seagulls. W innych recenzjach pojawiły się skojarzenia z synth popem, nową falą, lekkim R&B czy w końcu Depeche Mode. Zauważono również, że charakterystyczne dla The Weeknd anielski głos i mroczne teksty znalazły swe miejsce na „Dawn FM”. Na łamach „LA Times” doceniono emocjonalną inteligencję takich utworów jak „Is There Someone Else?”, „Best Friends” czy „Here We Go… Again”, natomiast „USA Today” zauważyło głębokie słowa, skrywane za pulsującymi, imprezowymi bitami, wyróżniając piosenki „Less Than Zero”, „Out of Time” czy „Don’t Break My Heart”.

„Dawn FM” to piąty studyjny krążek The Weeknd, zapowiadany singlem „Take My Breath”. Płyta jest następcą przełomowej w karierze „After Hours”. Za produkcję dzieła wraz z The Weekndem odpowiadają Max Martin, Oscar Holter, także mistrz eksperymentalnej elektroniki, Oneohtrix Point Never. Gościnnie na „Dawn FM” pojawili się Tyler, The Creator, Quincy Jones znany ze współpracy z Michaelem Jacksonem, Lil Wayne czy popularny aktor i komik Jim Carrey.

Nowy album nowa płyta Universal Music Polska album the weekend sacrifice recenzje