105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 października 2022 - środa | Imieniny: Placyda, Apolinarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 października 2022 - środa | Imieniny: Placyda, Apolinarego

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
05 października 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-05-2022 | 09:05

Eurowizja 2022 coraz bliżej – co wiemy?

Trwają ostatnie przygotowania do finałowych koncertów. Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach: 10,12 i 14 maja.


W tym roku organizatorem show jest położony u podnóża Alp Turyn. Widowisko rozegra się w hali Pala Alpitour, znanej z Zimowych Igrzysk Olimpijskich, gdzie w 2006 roku mogliśmy podziwiać mecze hokeja na lodzie.

Hasło przewodnie to The Sound of Beauty. Finałowe koncerty poprowadzą Laura Pausini, Mika oraz Alessandro Catellan.

KIEDY POLSKA?

W konkursie bierze udział 40 państw. Nasz kraj usłyszymy w drugiej połowie drugiego półfinału. Europejska Unia Nadawców wykluczyła Rosję z udziału w Eurowizji 2022, za to po przerwie do gry wraca Armenia i Czarnogóra.

Wszystko wskazuje na to, że w rankingu bukmacherów Ukraina nie traci tytułu faworyta. Na drugim miejscu wśród typowanych do zwycięstwa, znaleźli się Włosi, czyli Mahmood i Blanco.  Podium zamyka reprezentantka Szwecji – Cornelia Jakobs. Wielkim zaskoczeniem tegorocznego konkursu zdaje się być Wielka Brytania, której bukmacherzy dają sporo szans na wygraną. To właśnie Sam Ryder uplasował się w rankingu na pozycji 4. Krystian Ochman póki co zatrzymuje się na miejscu 7, ale wyniki mogą jeszcze ulec zmianie po próbie jurorskiej. Ta będzie miała miejsce 11 maja o 21:00.

Przypominamy – Krystian Ochman reprezentuje Polskę z piosenką River. Poniżej fragment z prób w Turynie:

Źródło: eurowizja.org

River eurowizja Krystian Ochman próby bukmacherzy eurowizja 2022 rehearsal