105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 marca 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1659116759

a-ha zadebiutuje na wielkim ekranie

Sony Music Entertainment Premium Content i Trafalgar Releasing ogłaszają datę premiery nadchodzącego filmu a-ha „True North”.


„True North” ukaże się w wybranych kinach na całym świecie w czwartek 15 września, a album pojawi się w piątek 21 października.

Norweskie trio (Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy i Magne Furuholmen) po raz pierwszy nagrało i sfilmowało pierwszą sesję w cudownej lokalizacji zaledwie 90 km nad kołem podbiegunowym. Ostatecznie projekt rozszerzył się na wielką produkcję, a do zespołu dołączyła utalentowana norweska orkiestra Arctic Philharmonic. To, co zrodziło się z tych sesji, to wspaniały album i pasujący do niego film, który szczegółowo przedstawia wizję zespołu. „«True North» to pocztówka z koła podbiegunowego, wiersz z dalekiej północy Norwegii” – wyjaśnia Furuholmen.
Wielowymiarowy film „True North” przedstawia życie na Północy, a także dokumentuje dwa dni nagrywania albumu w norweskim Bodø. W tworzeniu wyjątkowego wydawnictwa a-ha, które uosabia ducha nowych piosenek, jako reżyser wziął udział wieloletni współpracownik zespołu, Stian Andersen: „To było zaszczytne zadanie. To wielka przyjemność pisać i tworzyć narrację pasującą do pięknych piosenek a-ha”.
Zespół a-ha od swojego światowego przełomu, jakim było „Take On Me” w 1985 roku wciąż ewoluuje. Teraz, z jedenastym albumem studyjnym i dokumentacją jego powstania, a-ha wkracza w nową erę. „Najpierw wpadliśmy na pomysł, aby nagrać sesję studyjną na żywo”, mówi Waaktaar-Savoy. „Potem chcieliśmy nakręcić sesję w studiu. To przerodziło się w produkcję z norweską orkiestrą, Arctic Philharmonic, z którą współpracowaliśmy”.
Pierwszą propozycją a-ha z nadchodzącego albumu jest singiel „I’m In”. Głęboko poruszający oficjalny teledysk jest integralną częścią „True North”.
„True North” to najbardziej osobiste wydawnictwo zespołu. Album został wyprodukowany przez Aparent we współpracy z Sony Music Germany, Bodø2024 i Aker Horizons i ukaże się 21 października. Film o tym samym tytule będzie dystrybuowany przez Trafalgar Releasing i trafi do wybranych kin na całym świecie 15 września. Bilety w sprzedaży od 4 sierpnia (ahatruenorth.com). W Polsce film będzie dostępny w sieci kin Multikino.
 
Żródło : sonymusic.pl