105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-11-2019 | 12:11

Bastille i Alessia Cara w duecie!

Bastille przedstawia nowy singiel – „Another Place” – z gościnnym udziałem Alessi Cary. Piosenka w oryginalnej wersji znalazła się na nowym albumie zespołu.


Jak wyjaśnia Dan Smith:Zawsze myślałem o „Another Place” jako o duecie, historii, która musi być opowiedziana z dwóch perspektyw. Rzadko decydujemy się na zapraszanie innych wokalistów, ale jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentu Alessi. Jej głos oraz kompozycje są niesamowite, bardzo oryginalne. Dlatego wysłaliśmy do niej utwór z pytaniem, czy nie chciałaby dograć swojej części. Uwielbiamy jej zwrotkę i wkład w piosenkę. Dzięki niej jest jeszcze lepsza!
Alessia Cara przyznaje, że śledzi poczynania Bastille od początku kariery.Dan i ja poznaliśmy się w zeszłym roku i od razu złapaliśmy dobry kontakt. Temat współpracy pojawił się szybko, pomysł bardzo mi się spodobał. Piosenka jest świetna zarówna od strony muzycznej, jak i tekstowej. Nie mogę się doczekać, aż ją usłyszycie!
 
Bastille sprzedali dotychczas 8 mln albumów egzemplarzy, a łączna liczba streamów ich katalogu przekracza 11 miliardów. Przełomem w ich karierze okazał się singiel „Pompeii” (sześciokrotna platyna w USA). Niedawno zespół święcił triumfy na listach przebojów za sprawą wspólnego singla z Marshmello – „Happier”. Kawałek spędził rekordowe 56 tygodni na pierwszym miejscu Billboard’s Dance Chart.
 
Alessia Cara zyskała rozgłos za sprawą piosenki „Here” w 2015. Jeszcze tego samego roku wydała debiutancki album „KNOW-IT-ALL”. Dzięki temu wydawnictwu artystka zdobyła nagrodę Grammy dla najlepszego debiutanta. Cara współpracowała z takimi wykonawcami jak Logic, Zedd czy Troye Sivan. W 2018 ukazał się jej drugi album „The Pains of Growing”.

Universal Music Polska bastille alessia cara another place bastille ft. alessia cara